Tesla Model Y ir pirktākā automašīna pasaulē

1

Saskaņā ar JATO datiem, kas apkopoti Motor1 vajadzībām, Tesla Model Y ir pirmais elektroauto, kas ir globālais pārdošanas līderis.

Tesla Model Y kāpās

Tesla Model Y (Ražotāja foto)

Saskaņā ar JATO datiem, kas apkopoti Motor1 vajadzībām, Tesla Model Y ir pirmais elektroauto, kas ir globālais pārdošanas līderis.

Tas ir nozīmīgs jaunums auto industrijai. Pirmo reizi bateriju elektroauto (EV) ir pasaules pārdošanas reitinga augšgalā. JATO dati par 53 valstīm visā pasaulē, kā arī informācija par citiem galvenajiem tirgiem un aplēses par tiem, liecina, ka Tesla Model Y bija pasaulē visvairāk pārdotais auto 2023. gada pirmajā ceturksnī.

Vēl 2022. gada augustā Tesla izpilddirektors Īlons Masks ikgadējās akcionāru sapulces laikā paziņoja, ka Model Y kļūs par visvairāk pārdoto jauno transportlīdzekli pasaulē 2023. gadā. Lai gan zīmols ir ļoti strauji audzis, tolaik tas tika uzskatīts par optimistisku mērķi. It īpaši, ņemot vērā šī vidēja izmēra SUV salīdzinoši augsto iegādes cenu.

Nesenie cenu samazinājumi un Teslas ražošanas jaudas palielināšana tikai palielinājis pieprasījumu pēc Model Y. Tas bija trešais visvairāk pārdotais automobilis pagājušajā gadā, atpaliekot tikai no diviem ļoti populāriem modeļiem: Toyota RAV4  un Toyota Corolla. Saskaņā ar datiem no 152 valstīm 2022. gadā Tesla pārdeva 747 500 modeļa Y vienības, kas bija par 91% vairāk nekā 2021. gadā.

Model Y atpalika par 244 000 vienībām no Corolla un par 268 000 vienībām no RAV4. Plaisa starp abiem modeļiem sāka samazināties, jo Tesla turpināja samazināt savu automašīnu cenas un vispārīgi EV popularitāte ir ieskrējusies.

Model Y pret Corolla

Par pirmo ceturksni apkopotie dati liecina, ka Tesla Model Y ir vadībā ar 267 200 pārdotām vienībām. Tas ir pieaugums par aptuveni 69% salīdzinājumā ar to pašu periodu pagājušajā gadā. Model Y uzrādīja spēcīgus rezultātus Ķīnā, ASV un Eiropā, kur jau iepriekš Model Y bija kļuvis par visvairāk pārdoto transportlīdzekli.

Toyota Corolla, ieskaitot visus pieejamos virsbūves tipus: sedanu, universālu un hečbeku, kas gadiem ilgi ir bijusi viena no populārākajām automašīnām pasaulē, piedzīvoja lejupejošu pieprasījumu un reģistrēja 256 400 pārdotas vienības. Corolla pedzīvoja 29% kritumu Ķīnā un 10% kritumu ASV.

Piezīme. Šajā rakstā norādītās kopsummas ir JATO datu summa par 53 tirgiem kopā ar oficiāliem datim/prognozēm par 31 citu tirgu un aplēsēm par pārējo pasauli.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Nā ču
Nā ču
Viesis
10/06/2023 19:20

Daudz turīgi cilvēki ir pasaulē,bet vēl vairāk ir trūcīgo.

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: