Tesla saules jumts nodrošina māju un divus ETL

0
Tesla Solar Roof

Viens no pirmajiem Tesla Solar Roof klientiem ir dalījies ar sistēmas reālo darbību kombinācijā ar Tesla Powerwall. Saražots vairāk elektroenerģijas nekā spēj patērēt.

Lai gan Tesla ir pazīstams uzņēmums pateicoties saviem elektromobiļiem, tas nav viss, ko Tesla piedāvā. Viņu piedāvājumā ir arī saules paneļi un mājas enerģijas uzkrāšanas (bateriju) sistēmas. Tesla Solar Roof ir saules paneļi, kas izskatās kā tipiski mājas dakstiņi. Tesla Powerwall ir mājas enerģijas uzkrāšanas sistēma, kas izskatās kā elegants skapis.

Twitter lietotāja Toblerone (@Toblerhaus) ir viena no pirmajām, kam ir izdevies iegūt Tesla Solar Roof. Viņa ir arī viena no retajām, kurai ir arī Tesla Powerwall. Abi šie produkti ir ļoti pieprasīti un Tesla nespēj apmierināt pieprasījumu.

Tesla Powerwall
Tesla Powerwall. Avots: tesla.com

Toblerone dalījās ar pirmās nedēļas datiem:

  • Tesla Solar Roof aizņem 40% jumta platības
  • Tesla Solar Roof saražoja 394 kWh
  • Māja (ar kondicionieri un 2 elektromobiļiem) patērēja 285 kWh
  • Tesla Powerwall uzņēma 106 kWh un atdeva 95 kWh
  • Tīklā tika iedota 101 kWh un paņemtas 2.9 kWh

 

Kā redzams, Toblerone ir pārdevusi tīklam 101 kWh un iepirkusi nepilnas 3 kWh. Toblerone gadījumā jābilst, ka viņas 185 kvadrātmetru lielā māja atrodas Kalifornijā un uzrādītā statistika ir par jūlija sākumu. Tomēr pats fakts, ka ir iespējams nodrošināt ne tikai mājas vajadzības, bet arī divus elektromobiļus tikai ar paša saražoto enerģiju, ir iespaidīgs.

Tesla Solar Roof
Tesla Solar Roof. Avots: tesla.com

Nav šaubu, ka sākuma cenas šobrīd ir augstas (Toblerone samaksāja 55’000 dolāru par savu 9.9 kW sistēmu), bet nākotnē varētu būt situācija, kurā ir lētāk būt pašam enerģijas ražotājam nekā maksāt par elektrību no tīkla. Dažos gadījumos, kad ir jāierēķina elektropieslēguma pievilkšanas cena, jau tagad izdevīgāk ir kļūt neatkarīgam no tīkla.

Daudzi cilvēki Latvijā nemaz nezina, ka ir arī citi elektroenerģijas piegādātāji bez Elektrum, kura solārais tarifs nemaz nav tik izdevīgs kā tiek reklamēts. Citi elektroenerģijas tirgotāji, piemēram, Enefit, iepērk par biržas cenām mājsaimniecības saražoto elektrību.

Avots: InsideEVs

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: