Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Ūdens taksis

Uz Ženēvas ezera maršrutē elektriskais ūdens taksis

2018. gada 6. augusts

Francijas jaunuzņēmums SeaBubbles (JūrasBurbuļi) pēdējos gados pārbauda pilnīgi elektrisku ūdens taksi ar zemūdens spārnu, kas paceļ galveno korpusu virs ūdens. Pēdējās nedēļas SeaBubbles veic izmēģinājumus Šveices ezerā un gatavojas palaist ūdens takšu uzņēmumu, kas savienos ezera piepilsētas un upes. Tomēr dēļ tā, ka dažās upēs ir ātruma ierobežojumi un šāda veida laivām vajag noteiktu ātrumu, lai paceltu laivu virs ūdens, ir pāris ierobežojumi.

Pats taksometrs ir pilnībā elektrisks ar zemūdens spārnu, kas tam nodrošina zemu berzi un lielus ātrumus, paceļot laivu virs ūdens. Braucot ar to, rodas sajūta, ka tiek lidots tieši virs ūdens virsmas.

SeaBubbles ir aprīkots ar 20 kWh bateriju un 2 10 kW elektriskajiem motoriem. Braucot tas neizdala manāmas skaņas, nerada pat mērenus viļņus un neizdala izmešus.

Avots: electrec

Kārlis Mendziņš

Atrasts pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Uz Ženēvas ezera maršrutē elektriskais ūdens taksis 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no