Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Oppbus pie Energolukss uzlādes stacijas

Ventspilī kursēs Latvijā ražotie elektroautobusi

2020. gada 10. februāris

31. janvārī tika noslēgts piegādes līgums starp pašvaldības SIA Ventspils reiss un pilnsabiedrību Universals Electrify par 14 elektroautobusu un to uzlādes staciju iekārtu piegādi pilsētas pasažieru pārvadājumu veikšanai.

Piegādes līgums paredz 14 mazas ietilpības (20 pasažieru vietas) pilsētas elektroautobusu Universāls 907 OPP un to uzlādei nepieciešamo trīs uzlādes staciju iekārtu piegādi. Līgums noslēgts starp pašvaldības SIA Ventspils reiss un Latvijā reģistrētu pilnsabiedrību Universals Electrify, kas atklātā konkursā ieguvusi piegādes līguma slēgšanas tiesības. Kompānija izveidota, apvienojoties divām kapitālsabiedrībām: SIA Universāls LTD un SIA Electrify.

Līgums paredz pirmo četru elektroautobusu un visu uzlādes staciju iekārtu piegādi 12 mēnešu laikā no piegādes līguma slēgšanas brīža. Pārējie autobusi jāpiegādā ne vēlāk kā 24 mēnešu laikā. Katrs piegādātais elektroautobuss no piegādātāja pilnībā tiks pieņemts tikai pēc tam, kad tas sevi būs apliecinājis 30 dienu ilgā nepārtrauktā darbībā Ventspils pasažieru pārvadājumu maršrutos.

Elektroautobusa Universāls 907 OPP bāzes automobilis tiek ražots Vācijas autobūves uzņēmumu grupā Daimler AG uz Mercedes Benz Sprinter bāzes. Bāzes pārbūvi veiks SIA Universāls LTD, bet elektropiedziņas sistēmas pārbūvi nodrošinās SIA Electrify.

Elektroautobusu uzlādei paredzēts piegādāt gan ātrās uzlādes iekārtas, gan lēnās uzlādes iekārtas no tādiem ražotājiem kā Medcom (Polija), Schunk (Vācija), Delta Electronics (Nīderlande) u.c. Uzlādes stacijas atradīsies autobusu maršrutu gala pieturās Inženieru ielā un Celtnieku ielā, bet stacija nakts uzlādei – autobusu bāzē Robežu ielā 7.

Šobrīd tiek plānots, ka pirmie elektroautobusi Ventspils sabiedriskā transporta maršrutos varētu sākt kursēt šī gada nogalē. Uzsākot pārvadājumus ar elektroautobusiem, plānots saglabāt pasažieriem ērto un ierasto mikroautobusu kustības režīmu, lai turpinātu nodrošināt pēc iespējas īsāku laika intervālu starp reisiem, autobusu apstāšanos pēc pieprasījuma, kā arī lai minimizētu ceļā pavadīto laiku.

Elektroautobusu un to uzlādes iekārtu piegāde norisinās ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektā Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru Ventspilī nr. 4.5.1.2./17/I/004 (eBuss), kuru Ventspils reiss īsteno sadarbībā ar pilsētas pašvaldību, paredzot videi saudzējošu transporta sistēmas pilnveidi Ventspilī. Piegādes līguma kopējā summa ir 5,559 miljoni eiro.

Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Ventspilī kursēs Latvijā ražotie elektroautobusi 1

3
Komentāri

avatar
2 Komentāru pavediens
1 Pavediena atbildes
3 Sekotāji
 
Komentārs ar visvairāk reakcijām
Karstākais pavediena komentārs
3 Komentāru autori
KādsKārlis MendziņšVisvaldis Neseno komentāru autori
  Pieraksties  
jaunākais vecākais visbalsotākais
Paziņojums no
Kāds
Viesis
Kāds

Pieņemot, ka tās 3 stacijas izmaksā pus miljonu, kas ir ļoti dārgi, tad atlikušie 5 milj. dalīts uz 14 veido ~360tk par vienu busiņu. Neadekvāti dārgs tas pasākums.

Visvaldis
Viesis
Visvaldis

Vajag fiksāk ieviest ,kamēr nav novecojuši un tos palaist sērijveida ražošanā,lai arī varētu piedāvāt kaimiņvalstīm,kamēr šo nišu nav aizņēmuši citi.

Kārlis Mendziņš
Admins

Cik runāts ar prātiem aiz šī projekta, tāds ir plāns.