Ventspilī kursēs Latvijā ražotie elektroautobusi

3

31. janvārī tika noslēgts piegādes līgums starp pašvaldības SIA Ventspils reiss un pilnsabiedrību Universals Electrify par 14 elektroautobusu un to uzlādes staciju iekārtu piegādi pilsētas pasažieru pārvadājumu veikšanai.

Oppbus pie Energolukss uzlādes stacijas

Oppbus pie Energolukss uzlādes stacijas

31. janvārī tika noslēgts piegādes līgums starp pašvaldības SIA Ventspils reiss un pilnsabiedrību Universals Electrify par 14 elektroautobusu un to uzlādes staciju iekārtu piegādi pilsētas pasažieru pārvadājumu veikšanai.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Piegādes līgums paredz 14 mazas ietilpības (20 pasažieru vietas) pilsētas elektroautobusu Universāls 907 OPP un to uzlādei nepieciešamo trīs uzlādes staciju iekārtu piegādi. Līgums noslēgts starp pašvaldības SIA Ventspils reiss un Latvijā reģistrētu pilnsabiedrību Universals Electrify, kas atklātā konkursā ieguvusi piegādes līguma slēgšanas tiesības. Kompānija izveidota, apvienojoties divām kapitālsabiedrībām: SIA Universāls LTD un SIA Electrify.

Līgums paredz pirmo četru elektroautobusu un visu uzlādes staciju iekārtu piegādi 12 mēnešu laikā no piegādes līguma slēgšanas brīža. Pārējie autobusi jāpiegādā ne vēlāk kā 24 mēnešu laikā. Katrs piegādātais elektroautobuss no piegādātāja pilnībā tiks pieņemts tikai pēc tam, kad tas sevi būs apliecinājis 30 dienu ilgā nepārtrauktā darbībā Ventspils pasažieru pārvadājumu maršrutos.

Elektroautobusa Universāls 907 OPP bāzes automobilis tiek ražots Vācijas autobūves uzņēmumu grupā Daimler AG uz Mercedes Benz Sprinter bāzes. Bāzes pārbūvi veiks SIA Universāls LTD, bet elektropiedziņas sistēmas pārbūvi nodrošinās SIA Electrify.

Elektroautobusu uzlādei paredzēts piegādāt gan ātrās uzlādes iekārtas, gan lēnās uzlādes iekārtas no tādiem ražotājiem kā Medcom (Polija), Schunk (Vācija), Delta Electronics (Nīderlande) u.c. Uzlādes stacijas atradīsies autobusu maršrutu gala pieturās Inženieru ielā un Celtnieku ielā, bet stacija nakts uzlādei – autobusu bāzē Robežu ielā 7.

Šobrīd tiek plānots, ka pirmie elektroautobusi Ventspils sabiedriskā transporta maršrutos varētu sākt kursēt šī gada nogalē. Uzsākot pārvadājumus ar elektroautobusiem, plānots saglabāt pasažieriem ērto un ierasto mikroautobusu kustības režīmu, lai turpinātu nodrošināt pēc iespējas īsāku laika intervālu starp reisiem, autobusu apstāšanos pēc pieprasījuma, kā arī lai minimizētu ceļā pavadīto laiku.

Elektroautobusu un to uzlādes iekārtu piegāde norisinās ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektā Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru Ventspilī nr. 4.5.1.2./17/I/004 (eBuss), kuru Ventspils reiss īsteno sadarbībā ar pilsētas pašvaldību, paredzot videi saudzējošu transporta sistēmas pilnveidi Ventspilī. Piegādes līguma kopējā summa ir 5,559 miljoni eiro.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
3 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Kāds
Kāds
Viesis
16/02/2020 10:17

Pieņemot, ka tās 3 stacijas izmaksā pus miljonu, kas ir ļoti dārgi, tad atlikušie 5 milj. dalīts uz 14 veido ~360tk par vienu busiņu. Neadekvāti dārgs tas pasākums.

Visvaldis
Visvaldis
Viesis
10/02/2020 20:15

Vajag fiksāk ieviest ,kamēr nav novecojuši un tos palaist sērijveida ražošanā,lai arī varētu piedāvāt kaimiņvalstīm,kamēr šo nišu nav aizņēmuši citi.

Kārlis Mendziņš
Atbilde  Visvaldis
10/02/2020 22:30

Cik runāts ar prātiem aiz šī projekta, tāds ir plāns.

3
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: