VW saņēmis 1’600 elektrisko kravas pārvadātāju rezervācijas no Brazīlijas

0
VW MAN elektriskais kravas pārvadātājs

Brazīlijas, kas līdz šim nav izcēlusies ar vērā ņemamiem paziņojumiem saistībā ar elektromobiļiem, alus darītava ir pasūtījusi 1’600 elektriskās kravas automašīnas.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Ambev, brazīliešu alus darītava, plāno pievienot savam autoparkam 1’600 elektriskos kravas pārvadātājus līdz 2023. gadam. Šie transportlīdzekļi tiks izplatīti starp 20 loģistikas uzņēmumiem, kas izplata Ambev produkciju.

Ambev mātes uzņēmums Anheuser-Busch plāno iegādāties 40 Tesla Semi un 800 Nikola One kravu pārvadātājus.

Pārrunas starp Ambev un Volkswagen ir bijušas jau ilgi, bet nesenie Brazīlijas valdības lēmumi, kas attiecas uz tarifu palielināšanu dīzeļdzinēju kravu pārvadātājiem, ir paātrinājuši procesu gaitu. Šie tarifi neattiecas uz elektrotransportiem, tāpēc daudzi uzņēmumi Brazīlijā steidz iegādāties kādu no VW, Volvo, Mercedes-Benz, Renault un citiem elektriskajiem piedāvājumiem.

Roberto Kortes (Roberto Cortes), Volkswagen busu un kravas automašīnu izpilddirektors Brazīlijā:

“Ambev plāns, kas vēl nav līdz galam izstrādāts, seko kravu pārvadātāju šoferu streikam, kas notika maijā un pamatīgi ietekmēja ēdienu, degvielas un eksporta pārvadāšanu divas nedēļas. Pēc šī streika valdība apsolījās veikt izmaiņas.

Šomēnes valdība parakstīja likumprojektu, kas paredz minimālā tarifa noteikšanu kravas pārvadāšanai, kas jāmaksā kravas pārvadātāja šoferiem. Šis tarifs ir augstāks par to, ko tagad maksā šoferiem. Uz kravas pārvadātājiem, kas darbojas ar elektromotoru, likums neattiecas.

Saprotami, ka tāda mēroga streiks piesaista uzmanību tam, ka vajag izmantot alternatīvas dīzeļdzinējiem. Tomēr mēs negaidām lielu pieprasījumu, ko izraisītu [valdības] lēmums.”

1’600 kravas automašīnu būtu Brazīlijas lielākais šāda veida autoparks un sastādītu 35% no Ambev parka. Vienlaicīgi gada laikā tas neizlaistu aptuveni 30’000 tonnas ogļskābās gāzes piesārņojuma.

Ja loģistika Brazīlijā ir tik jutīga uz šādām izmaksu svārstībām, var tikai minēt, kādas sekas rastos, ja kāds izlaistu autonomu elektrisko kravu automašīnu.

Avots: Reuters

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: