Zaļā mobilitāte – cik klimatam draudzīgs ir publiskā finansējuma izlietojums transporta nozarē?

0

“Zaļā brīvība” aicina visus, kas darbojas vai ir ieinteresēti transporta nozares attīstībā Latvijā un klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā, uz satikšanos.

Zaļais luksufors

Zaļais luksufors (Pexels)

“Zaļā brīvība” aicina visus, kas darbojas vai ir ieinteresēti transporta nozares attīstībā Latvijā un klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā, uz satikšanos.

Biedrība “Zaļā brīvība” aicina aktīvistus, ekspertus, pašvaldību, ministriju, uzņēmumu, universitāšu un organizāciju pārstāvjus, kas darbojas vai ir ieinteresēti transporta nozares attīstībā Latvijā un klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā, uz satikšanos 6. jūnijā no plkst. 14:00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 2. stāva Kamīnzālē.

Zaļā mobilitāte – cik klimatam draudzīgs ir publiskā finansējuma izlietojums transporta nozarē?
Zaļā mobilitāte – cik klimatam draudzīgs ir publiskā finansējuma izlietojums transporta nozarē?

Uzzināsi par šobrīd pieejamo ES finansējumu transporta nozarei un kā līdz šim ir veicies ar tā apgūšanu. Tiks prezentēti pētījuma rezultāti par ES fondu izlietojumu, kā arī diskutēsim par sabiedrības informētību, kopējas mobilitātes stratēģijas trūkumu un vadlīniju nepieciešamību Zaļā kursa mērķu sasniegšanai un efektīvākai ES fondu līdzekļu izlietošanai. Diskutēsim par to, cik šobrīd veiksmīgi vai neveiksmīgi tiek apgūti publiskā finansējuma līdzekļi un vai ir nepieciešams mainīt publiskā finansējuma piešķiršanas kritērijus. Kā arī pievērsīsim uzmanību tam, kādas ir esošās sabiedrības iesaistes iespējas lēmumpieņemšanas procesā transporta nozarē Latvijā.

Programma:

 • ES fondu pieejamība un kā noris publiskā finansējuma apgūšana transporta nozarē (Ligita Austrupe, Valsts sekretāres vietniece finanšu attīstības, investīciju, ES lietu koordinācijas jautājumos, Satiksmes Ministrija)
 • Pētījuma apkopojums un rezultātu prezentāciju par ES fondu izlietojumu transporta nozarē (Kārlis Mendziņš, biedrība “Zaļā brīvība)
 • Projektu ieviesēju pieredzes stāsti – ES fondi pretī klimatneitrālai transporta nozarei:
  • Stratēģiskā plānošana reģionos un un struktūrfondu projektu pēctecība – Sabīne Skudra, telpiskās plānošanas speciāliste, Rīgas Plānošanas reģions
  • Jelgavas valstspilsētas pašvaldības pieredze klimatneitrāla transporta ieviešanā, Gints Burks, SIA “Jelgavas autobusu parks” valdes loceklis
 • Komerciālo transporta līdzekļu elektrifikācija – Raitis Mazjānis, prezidents, Latvijas Autoinženieru asociācija.
 • Paneļdiskusija par ES publiskā finansējuma izlietojumu transporta un mobilitātes nozarē ceļā uz klimatneitralitāti:
  • Kārlis Mendziņš, biedrība “Zaļā brīvība”
  • Sabīne Skudra, telpiskās plānošanas speciāliste, Rīgas Plānošanas reģions
  • Ligita Austrupe, valsts sekretāres vietniece finanšu attīstības, investīciju, ES lietu koordinācijas jautājumos, Satiksmes Ministrija
  • Raitis Mazjānis, prezidents, Latvijas Autoinženieru asociācija.
  • Moderators: Tālis Eipurs

Kā arī būs iespēja dalīties ar savu pieredzi un kopā ar citiem apspriest ne tikai publiskā finansējuma izlietojumu, bet arī sabiedrības līdzdalības problēmas transporta nozares kontekstā, un baudīt tēju vai kafiju, tīklojoties nepiespiestā atmosfērā.

Kad: 06.06.2023 no plkst. 14.00 – 16.30

Kur: Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 2. stāva Kamīnzālē

Dalība pasākumā bez maksas.

Lai pieteiktos uz pasākumu, aicinām aizpildīt reģistrācijas anketu līdz 2023. gada 2. jūnijam.

Pasākums tiek īstenots ar Eiropas Klimata iniciatīvas (EUKI) finansēta projekta Pretim klimatneitrālai ES: efektīvs ES fondu pielietojums finansiālu atbalstu.

Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo biedrības “Zaļā brīvība” uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības viedokli. Eiropas Savienība nenes atbildību par pasākumā paustajiem uzskatiem.    

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: