"Nemo dārzs". Avots: nemosgarden.com

"Nemo dārzs". Avots: nemosgarden.com

Šis zemūdens lauksaimniecības projekts sākās kā eksperiments, kā spēle. Tomēr jau tagad daži to sauc par nākotnes lauksaimniecības krīzes risinājumu.

Projekta “Nemo dārzs” (“Nemo’s Garden”) dalībnieki ātri vien uzzināja, ka augi spēj augt zem ūdens. Viņi spēja izaudzēt gan ēdamos augus (baziliku, piparmētru un oregano), gan dārzeņus (salāti, tomāti (patiesībā ir auglis)), gan lietderīgos augus (alveja).

"Nemo dārzs". Avots: nemosgarden.com
“Nemo dārzs”. Avots: nemosgarden.com

Šobrīd notiek tālāka izpēte, lai labāk izprastu, kuri augi spēj labāk pielāgoties videi dažādos apstākļos visapkārt pasaulei.

Projekta galvenais mērķis ir izprast, kā varētu palielināt apjomus un paplašināt šāda veida kultivācijas metodes visā pasaulē, it īpaši vietās, kur nav iespējams vai iespējas ir limitētas nodarboties ar lauksaimniecību.

Sistēmā tiek izmantota hidroponikas (stādīšanas tehnoloģija, kas kā augsni izmanto ūdeni) tehnoloģijas un šobrīd tā sastāv no piecām siltumnīcām, kurās sālsūdens tiek pārveidots par saldūdeni.

“Mēs atklājām, ka spējam, tvaicējot sālsūdeni, dabiskā ceļā radīt saldūdeni. Iztvaikošanas procesa laikā visas minerālvielas un sāļi paliek ūdenī (nevis tvaikā), bet, kad notiek kondensācija, ir iespējams iegūt saldūdeni. Mums tikai jāiegūst šis saldūdens, jāpievieno minerālvielas un jāpiegādā augiem.”

Šāda sistēma ir videi draudzīga, jo visa nepieciešamā enerģija tiek iegūta zaļi.

"Nemo dārzs". Avots: nemosgarden.com
“Nemo dārzs”. Avots: nemosgarden.com

Augstais CO2 daudzums palīdz augiem fotosintēzes procesā. Tādā veidā augam ir viss nepieciešamais – ūdens, minerālvielas, saule un CO2. Lai sistēmām piekļūtu saules stari, tās tiek iegremdētas vien dažu metru dziļumā.

Projekts ir ļoti pieprasīts visā pasaulē – Vidējie Austrumi, Āfrika, Maldīvija ir vien daži reģioni, kuros ir izrādīta interese gan par iespēju nopirkt, gan plāniem, lai varētu paši uztaisīt.

"Nemo dārzs". Avots: nemosgarden.com
“Nemo dārzs”. Avots: nemosgarden.com

Pētījums un progress ir pieejams publiski, jo rast ilgtspējīgas alternatīvas ēdienu resursiem ir pasaules līmeņa problēma.

“Mēs ļoti ticam atklātām sistēmām. Mēs gribam dalīties visā, ko mēs atklājam, ar visiem.”

Avots: nemosgarden.com

Alternatīva festivālu teltīm

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: