Pod(o) telts

Alternatīva festivālu teltīm

Festivāli ir lielisks veids kā izbaudīt mūziku, mākslu un cita veida izklaides tuvāk dabai. Diemžēl festivālu blakusparādība ir atkritumi.

Uzņēmums Above All C6(n) ir atradis alternatīvu risinājumu teltīm, kas bieži vien tiek atstātas vietā, kur tās uzslēja. Zinot to, ka simtiem telšu tiek pamestas festivālu teritorijās, uzņēmums radījis Pod(o) – vairākkārt lietojamu guļamvagonu, kas taisīts no pārstrādātas plastmasas.

Pod(o) guļamvagons. Avots: inhabitat.com
Pod(o) guļamvagons. Avots: inhabitat.com

Čārlijs Hals (Charlie Hall), Above All C6(n) dibinātājs un vadītājs, saka:

“Cilvēkiem ļoti interesē tas, kā mēs šo produktu taisījām un kāds būs tā dizains. Tomēr to īpašu padara tas, ka ar šo, tāpat kā ar citiem mūsu produktiem, rodas pielietojums vienreizlietojamajai plastmasai, kas ir patiesi globāla problēma.”

Papildus tam, ka tiek rasts pielietojums citkārt nenoderīgai plastmasai, Above All C6(n) izstrādāja Pod(o) kā multifunkcionālu un izturīgu produktu. Modulārais dizains ļauj vagoniem pielāgoties pielietojumam. Tos var kraut vienu uz otra, savienot un pat pievienot saules paneļu sistēmai, ūdens piegādei un eko-tualetei.

Pod(o) modularitāte. Avots: inhabitat.com
Pod(o) modularitāte. Avots: inhabitat.com

 

Pārnēsāšanas labad vagonus var sadalīt un pārvietot uz citu vietu ar dažu cilvēku palīdzību. Pod(o) mērķis ir tikt lietotam vairākas reizes vairāku gadu garumā, lai aizvietotu ērti pārnēsājamās, bet neizturīgās teltis.

  Zero waste kultūra: Kā iepirkties videi draudzīgāk?

Lielbritānijas uzņēmums ir izstrādājis arī citus modulārus un pārvietojamus objektus, kas paredzēti sabiedrībai. Uzņēmums koncentrējas uz risinājumu meklēšanu problēmām, kas ir saistītas ar celtniecību un mājokļiem, piemēram, celtniecības atkritumi, produktu noturība un pieejamības trūkuma.

Pod(o). Avots: inhabitat.com
Pod(o) iekštelpa. Avots: inhabitat.com

Uzsākot darbu pie izturīgu un vairākkārt lietojamu festivālu guļamvagonu idejas, ātri vien domas raisījās pie citiem pielietojumiem šim guļamvagonam. Tas tiks piedāvāts kā visāda veida īslaicīgs mājoklis – cilvēkiem, kas ir pārvākšanās procesā, tiem, kurus skārušas dabas katastrofas, militārajām vajadzībām, ugunsdzēsējiem, kam jāstrādā attālināti, celtniekiem, sportistiem un citiem.

“Mūsu mērķis ir radīt ilgstpējīgu vietējo mantojumu. Savākt šeit, nodarbināt vietējos, radīt šeit, lietot šeit un palīdzēt vietējām labdarībām. Ilgtspējīgs, lai būtu bez atkritumiem (zero waste), 100 procenti pārstrādājams un kalpo mūžību. Radīt mantojumu ir nozīmīgi. Jārada ko tādu, kas kalpo paaudzēm ilgi, un tam ir jābūt noderīgam un gatavam nākotnei.”

Avots: inhabitat.com

Alternatīva festivālu teltīm 1
balsojumi
Raksta novērtējums