“AC/DC Tech 2023” Latvijas un ārvalstu eksperti spriedīs par ilgtspēju enerģētikā

0

Kādas ir līdz šim gūtās mācības, kādi izaicinājumi gan globāli, gan lokāli vēl gaidāmi un kas ir ilgtspējīgas enerģētikas atslēga?

AC/DC Tech

AC/DC Tech (Publicitātes foto)

Klimata pārmaiņas, Latvijas zaļās enerģijas ambīcijas, nozares inovācijas, bizness un klimatneitralitāte, ka arī valsts energoneatkarības uzdevumi Krievijas kara Ukrainā kontekstā. Kādas ir līdz šim gūtās mācības, kādi izaicinājumi gan globāli, gan lokāli vēl gaidāmi un kas ir ilgtspējīgas enerģētikas atslēga? To vietējie un ārvalstu eksperti pārrunās jau trešajā AS “Sadales tīkls” organizētajā energoapgādes inovāciju forumā “AC/DC Tech”. Tas notiks 10. maijā plkst. 10:00, un interesenti tam varēs sekot līdzi tiešsaistē – “Sadales tīkla” Facebook lapā un LinkedIn kontā.

Foruma virstēma šogad ir “Ilgtspēja enerģētikā”. Konferencē piedalīsies vietējie un starptautiskie eksperti, viņu vidū – viena no Eiropas lielākajiem elektroenerģijas un siltuma ražotājiem “Vattenfall Distribution” (Zviedrija) biznesa stratēģe, inženiere un klimata pārmaiņu aktīviste Ivonne Ruvaida (Yvonne Ruwaida), Lielbritānijas elastības pakalpojumu platformas uzturētāja “Piclo Flex” pārstāvis Patriks Lindvals (Patrik Lindvall), Igaunijas elektroenerģijas sadales sistēmas operatora (SSO) “Elektrilevi” vadītājs Mikhels Harms (Mikhel Harm), Lietuvas elektroenerģijas SSO “ESO” vadītājs Renalds Radvila (Renaldas Radvila) un citi. Ievadvārdus sacīs Latvijas klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars.

Kā attīstīt enerģētiku tā, lai sabalansētu visu pušu vajadzības, lai spētu reaģēt lokālās un globālās krīzes situācijās un tā, lai izvēlētais ceļš būtu pareizs ilgtermiņā? Tie ir sarežģīti jautājumi un uz tiem nav vienkāršu atbilžu, tomēr šos jautājumus ir būtiski aktualizēt un atbildes – meklēt. To darīsim šī gada forumā, nozares jaudīgāko ekspertu lokā.

“Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons

Arī šogad forums sastāvēs no trim daļām – ekspertu uzrunām un prezentācijām, pieredzes stāstiem un paneļdiskusijām. Aktuālo situāciju klimata pārmaiņās iezīmēs un polāro apgabalu ekspedīcijās pieredzētajā dalīsies Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pētnieks Kristaps Lamsters, Latvijas zaļās enerģijas ambīcijas atklās un par tehnoloģiju lomu to īstenošanā reflektēs “Sadales tīkla” inovāciju vadības direktors Tomass Liepnieks.

Pieredzes stāstā, kā uzņēmums ir mainījis savu enerģijas politiku ceļā uz pilnīgu klimatneitralitāti, dalīsies “Lidl” Būvniecības kvalitātes nodaļas vadītājs Jānis Priede, bet uz jautājumu “Vai viegli būt inovatoram enerģētikas nozarē?” atbildēs uzņēmuma “SimpleCharge” biznesa attīstības vadītājs Kristaps Elvis Volks.

Foruma turpinājumā norisināsies četras paneļdiskusijas – gan latviešu, gan angļu valodā. Pirmajā diskusijā eksperti no Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM), AS “Augstsprieguma tīkls”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijas un “Sadales tīkla” meklēs atbildes uz jautājumu “Vai enerģētika ir gatava “X stundai”?”. Otrā paneļdiskusijā “Vai varam izvairīties no strupceļa virzībā uz klimatneitralitāti?” profesionāļi no KEM, Latvijas Bankas, “SEB” bankas un AS “Latvenergo” šķetinās ar klimatneitralitātes mērķu sasniegšanu saistītos izaicinājumus.  

Otra paneļdiskusiju daļa fokusēsies uz enerģētikas nozares tehnoloģisko attīstību, iedvesmojoties no ārvalstu pieredzēm. Diskusijā “Ārvalstu veiksmes stāsti elastības pakalpojumu ieviešanā” (“Global success behind flexibility services”) panelisti no “Piclo Flex”, “Vattenfall Distribution” un citām organizācijām dalīsies ar veiksmes stāstiem elastības pakalpojumu iedzīvināšanā, tos izmantojot kā alternatīvu investīcijām tīkla pārbūvē. Savukārt noslēdzošajā paneļdiskusijā “Baltijas SSO sadarbība viedā tīkla attīstībā” (“Baltic DSO collaboration towards smart grid“) tiksies visu Baltijas valstu elektroenerģijas SSO pārstāvji.

Forumu “AC/DC Tech” organizē Latvijas elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS “Sadales tīkls” ar mērķi veidot dialogu starp lēmumu pieņēmējiem, nozares ekspertiem, tirgus dalībniekiem un jaunuzņēmumiem par nozares transformāciju, kā arī informēt plašāku sabiedrību par izaicinājumiem un gaidāmajām izmaiņām elektroapgādes jomā. Forums ir gadskārtējs nozares notikums. Pirmais forums “AC/DC Tech” notika 2021. gadā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: