Vēja ģenerators

Aprīlī sāksies vēja parka “Tārgale” būvniecība Ventspils novadā

Enerģētikas uzņēmumu grupa Utilitas Ventspils novada Tārgales pagastā aprīlī sāks vēja parka Tārgale būvniecību. Projekta pirmajā kārtā tiks sagatavota infrastruktūra 14 vēja turbīnu ar kopējo jaudu 58,8 MW uzstādīšanai. Vēja parks ekspluatācijā tiks nodots 2022.gada rudenī, informē uzņēmums Utilitas.

Būvniecības darbu pirmajā kārtā teritorija tiks sagatavota vēja turbīnu uzstādīšanai, izbūvējot pāļus un pamatus, izveidojot koplietošanas ceļus un kabeļu un zemējuma tīklus. Turbīnu uzstādīšanas darbi tiks veikti nākamajā būvniecības kārtā.

2022.gadā vēja parkā tiks uzstādītas 14 vēja turbīnas ar katras turbīnas jaudu 4,2 MW. Plānots, ka vēja parks Tārgale gada laikā saražos 155 GWh elektroenerģijas, kas ir pietiekami, lai ar elektrību nodrošinātu vairāk nekā 50 tūkstošus mājsaimniecību. Vēja turbīnas nodrošinās pasaulē vadošais vēja turbīnu ražotājs Vestas. Turbīnu maksimālais augstums sasniegs 152 metrus. Inovatīvo turbīnu lāpstiņu konstrukcijā tiks izmantota īpaša tehnoloģija (trailing-edge serration), samazinot lāpstiņu kopējo trokšņa līmeni. Papildus tam turbīnas būs aprīkotas ar apledojuma sensoriem un gaismas detektoriem.

Vēja parka projekta attīstības laikā esam veikuši daudzus pasākumus, lai ne tikai izpildītu būvniecībai nepieciešamos normatīvos standartus, bet arī vēl vairāk mazinātu tā ietekmi uz apkārtējo vidi un iedzīvotājiem. Tas ir izdevies, samazinot sākotnējo vēja turbīnu skaitu no 26 uz 14 turbīnām un uzlabojot tehnoloģiskos risinājumus, lai palielinātu ražošanas efektivitāti un samazinātu kopējo trokšņu līmeni.

Renārs Urbanovičs, SIA TCK valdes loceklis un vadošais projekta īstenotājs

Vēja parka Tārgale galvenais būvuzņēmējs būs uzņēmums Nordecon Betoon. Projekta realizācijā tiks iesaistīti arī daudzi vietējie piegādātāji un apakšuzņēmēji. 2021.gada martā Utilitas iegādājās vēja parka attīstības uzņēmumu SIA TCK.

Vēja parka Tārgale detālplānojumu 2011.gadā apstiprināja Ventspils novada dome. Projekta dokumentāciju ir vērtējusi Ventspils reģionālā vides pārvalde un citas iestādes, kuras ir apliecinājušas, ka vēja parks atbildīs normatīvajiem standartiem, līdz minimumam samazinot tā ietekmi uz vidi. Projekta sagatavošanā un izvērtēšanā tika iesaistīti dažādi eksperti un institūcijas, kas ir sniegušas vērtējumu, ka vēja parka darbība būtiski neietekmēs putnu un sikspārņu populāciju vai gaisa satiksmes drošību.

Latvijai ir paveicies ar Daugavu, kas ir ilgtspējīgs hidroelektroenerģijas avots. Tas ir liels ieguvums valstij, tomēr vēja enerģijai ir ievērojams potenciāls palielināt atjaunojamās enerģijas īpatsvaru valsts energobilancē. Vēja parks Tārgale uzlabos Latvijas energoapgādes drošību, samazinās atkarību no enerģijas importa un palielinās atjaunojamās enerģijas īpatsvaru, palīdzot sasniegt atjaunojamās enerģijas mērķus.

Rene Tammist, Utilitas attīstības vadītājs

Avots: buvinzenierusavieniba.lv

  VW dīlercentrs Liepājā iegulda vairāk nekā 200 000 eiro pilnveidē un kļūst par pirmo Volkswagen dīlercentru Latvijā, kas radīts saskaņā ar elektromobilitātes vīziju

Uzlādēts viedoklis

Ventspils nav Zemgalē, tāpēc šis projekts tiks īstenots. Acīmredzot, vietās, kur jau ir pieredze ar vēja parkiem, iebildumu tādus veidot nav.

Vēl nesen Latvijas vēja asociācija sūdzējās, ka industrija Latvijā vairākus gadus nav mainījusies. Jau nākamgad būs vismaz kāds labs paziņojums. Jāpieslien kāda uzlādes stacija tur.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Aprīlī sāksies vēja parka “Tārgale” būvniecība Ventspils novadā 1