Apkārt Lietuvai 22 stundās

Ar elektroauto apkārt Lietuvai 22 stundās

Dainius Jakas un Vitoldas Milius uzstādīja jaunu Lietuvas rekordu, apbraucot visu valsti 22 stundās ar Kia e-Niro elektroauto. Tas ir pirmais šāds mēģinājums Lietuvā.

Līdz šim neviens nebija mēģinājis apbraukt ap Lietuvas robežlīniju ar elektroauto. To iepriekš ir veikušas mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem, uzrādot rezultātus starp 15 un 22 stundām.

1’176 km garajā ceļā tika veiktas 4 uzlādes (3 nepieciešamās un vēl viena drošības labad) un vairākas pieturas, lai uzņemtu skaistas bildes. Maksimālais atļautais ātrums mērotajos posmos bija 90 km/h, bet nereti, iebraucot apdzīvotās vietās, tas bija 70 km/h un 50 km/h. Līdz ar to vidējais ātrums bija zems, kā jau tas ir ierasts, braucot lielākus gabalus.

https://www.facebook.com/100ProcentuElektrinis/posts/1642566619241452?xts[0]=68.ARDGucnZFCTBd4yYwD02mqG6u0ZAssx6D2sWMrQJ31CB9rQtcF9jj16Pa4dr4Yatfdoxf2aB9depkr5ODtmFFHYHCSiTFXkx9Le-s_LjKmL5N-gB7LiJr6uXAl-rerbbeBiDjthffpo75cIl3kvP5W6x8ob3_rh8ekjAzMkIshcG_egVKZQXNzSqSrvLTlq6BHqUP6O33oH9EKHEp5-WADZzuC7zB7TbFJjM3Dq9ft8sJXC-fVX-OOvbfJBDQsgq9uT2tBQsaFrMbjW0IaZ23qqawjYz2ClmWzLQywgK2-TK9-Oo8svvFETcmFMrnpDVWep0y9_uhdVSIRzihMhHiyYgeg&tn=-R

Dainius Jakas un Vitoldas Milius izvēlējās Kia e-Niro šim izaicinājumam. Ar to var nobraukt 455 km ar vienu uzlādi, kas ļāva veikt vairāk kā 400 km pirms pirmās nepieciešamās uzlādes ceļojumā. Ņemot vērā, ka uzlādes infrastruktūra gar robežu nav tik attīstīta, nākamā uzlāde bija jau pēc 150 km, bet tālākās bija Visaginā un Pasvalē.

WLTP norādītie 455 km ar vienu uzlādi šai mašīnai ir reālistiski sasniedzami. Ja mēs būtu braukuši saudzīgāk, ļoti ticami, ka būtu pārspējuši uzrādīto ciparu. Ar tik lielu autonomiju, mēs varējām bez raizēm plānot savas uzlādes laikus un vietas.

Vitoldas Milius, Auto Bild Lietuva galvenais redaktors

Lai gan Kia e-Niro bija aprīkots ar GPS sistēmu un tā lokāciju un ātrumu varētu viegli noteikt attālināti, lai reģistrētu rekordu, bija nepieciešams savākt parakstus no vairākām vietām, kas nozīmēja, ka ne tikai bija jābrauc cauri pilsētām, bet arī tajās jāapstājas. Kopumā tādas pauzes bija 25 un dažreiz šīs pauzes bija 1 minūti garas, citreiz 10 minūšu.

  Lietuva palielina elektroauto subsīdijas līdz 6000 eiro

Pēc brauciena rekorda uzstādītāji teica, ka to būs viegli pārspēt, jo viņi pieļāva kļūdu, veicot lielāko daļu brauciena naktī, kas nozīmē, ka parakstus vākt bija grūtāk. Ņemot vērā, ka vairums iestāžu nestrādā nakts laikā, paraksti pārsvarā tika ievākti no degvielas uzpildes staciju darbiniekiem, kuri viņus laipni sagaidīja ar kafiju un pat ar hotdogiem.

Kopš pārsēdos uz elektroauto pirms 4 gadiem es nekad nebiju bijis tik daudzās degvielas uzpildes stacijās kā šajā braucienā.

Dainius Jakas, 100 Procentų Elektrinis galvenais redaktors

Šis ir pirmais mēģinājums apbraukt apkārt Lietuvai ar elektroauto un D. Jakas, kas ir bloga 100 Procentų Elektrinis galvenais redaktors, ir apņēmīgs to pārspēt jau šogad.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Ar elektroauto apkārt Lietuvai 22 stundās 1
5 2 balsojumi
Raksta novērtējums