Pie Daugavpils atklāta Latvijas lielākā saules elektrostacija

0

Augšdaugavas novadā ražošanu sākusi līdz šim vērienīgākā saules elektrostacija Latvijā – “Kalkūnes SES”. Tās izveidē “Merito Partners” investīciju fonds kopā ar “Swedbank” ieguldījuši 10 miljonus eiro.

Kalkūnes SES

Kalkūnes SES (Publicitātes attēls)

Augšdaugavas novadā ražošanu sākusi līdz šim vērienīgākā saules elektrostacija Latvijā – “Kalkūnes SES”. Tās izveidē “Merito Partners” investīciju fonds kopā ar “Swedbank” ieguldījuši 10 miljonus eiro.

Jaunās elektrostacijas ražošanas jauda ir pietiekama, lai ar videi draudzīgu enerģiju apgādātu vismaz 6500 Daugavpils mājsaimniecību.

“Kalkūnes SES” atrodas Augšdaugavas novada Kalkūnes pagastā, 10 kilometru attālumā no Daugavpils centra. Tā ar 13,3 megavatu uzstādīto jaudu turpmāk ik gadu saražos vismaz 13 500 megavatstundu atjaunīgas enerģijas. Jaunā elektrostacija ir attīstīta ar pieslēgumu sadales infrastruktūrai, tādējādi saražoto elektroenerģiju patērē vietējie iedzīvotāji un uzņēmumi.

Kalkūnes SES
Kalkūnes SES (Publicitātes attēls)

“Kalkūnes SES” izveidē ieguldīti teju 10 miljoni eiro Latvijas kapitāla, tostarp 4,7 miljoni eiro “Swedbank” līdzfinansējuma. Jaunās saules elektrostacijas īpašnieks ir pašmāju investīciju fonds “Merito Sustainable Energy Fund I” – šobrīd lielākais saules elektrostaciju operators Latvijā. Pērn tas kopā ar atjaunīgās enerģijas projektu attīstītāju “Saules Energy” realizēja četru jaunu SES izbūvi Zilupē, Brenguļos, Inčukalnā un Carnikavā ar kopējo jaudu 25 MW. Vēl trīs elektrostaciju projekti Koknesē, Cēsīs un Valmierā tiks īstenoti līdz 2024. gada rudenim.

Astoņas jaunās SES kopumā gadā saražos vismaz 70 000 MWh elektrības, ar zaļo enerģiju apgādājot vairāk nekā 35 000 mājsaimniecību visā Latvijā. Šis ir vairāk nekā 80 Latvijas privāto un institucionālo investoru ieguldījums atjaunīgās enerģētikas infrastruktūrā ar būtisku atdeves potenciālu un pievienoto vērtību – ieguvumu vietējiem iedzīvotājiem un pašvaldībām.

Mikus Janvars, “Merito Partners” līdzdibinātājs un vadošais partneris

Projekta “Kalkūnes SES” ģenerāluzņēmējs ir Latvijas uzņēmums “KL Systems” ar ilggadēju pieredzi industriālo saules parku būvniecībā Eiropā un citviet pasaulē. Saules elektrostacijas izveidē un darbībā liela uzmanība veltīta vides bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un aizsardzībai. Tās teritorijā ir dabīga pļava ar īpaši veidotām kukaiņu un dzīvnieku mājvietām, ar laiku to varēs izmantot arī vietējo lauksaimnieku bišu saimes un aitu ganāmpulki. Savukārt saules elektrostacijā izvietotie 22 300 saules paneļi pēc ekspluatācijas laika beigām tiks pārstrādāti un to komponentes izmantotas atkārtoti.

Kalkūnes SES atklāšana
Kalkūnes SES atklāšana (Publicitātes attēls)

“Saules Energy” ir Latvijas atjaunīgās enerģijas projektu attīstītājs. Uzņēmuma mērķis ir panākt, lai investīcijas videi draudzīgās tehnoloģijās būtu ienesīgas un kalpotu plašam sabiedrības lokam. Latvijas Bankā reģistrēto alternatīvo ieguldījumu fondu “Merito Sustainable Energy Fund I” pārvalda “Merito Partners” – strauji augošs privātā kapitāla ieguldījumu uzņēmums, kas darbojas Latvijā un tuvākajā reģionā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: