Spridzēnu HES attīsta saules elektroenerģijas parku un hidroelektrostaciju

0

Rietumu Banka ir piešķīrusi vienu miljonu eiro SIA “Spridzēnu HES” saules enerģijas parka un hidroelektrostacijas darbības attīstībai Aiviekstes pagastā. 

Aviekstes upes HES un SES

Aviekstes upes hidroelektrstacija un saules elektrostacija (Spridzēnu HES. Publicitātes attēls)

Rietumu Banka ir piešķīrusi vienu miljonu eiro SIA “Spridzēnu HES” saules enerģijas parka un hidroelektrostacijas darbības attīstībai Aiviekstes pagastā. 

Jaunās “zaļās” elektrostacijas saules paneļi ar kopējo jaudu 1,5 MW un ražošanas jaudu 1,2 MW ir izvietoti līdzās vienai no Latvijas hidroelektrostacijām, kas atrodas uz Aiviekstes upes. Līdz ar to enerģijas iegūšanas veidi šajā vietā tiks dažādoti un tās ieguve būtiski palielināta. 

Rietumu Banka ir nodrošinājusi nepieciešamo refinansējumu šī saules enerģijas un HES projekta turpmākai veiksmīgai darbībai. 

Spridzēnu HES ir piemērs tam, kā  attīstīt uzņēmuma darbību, pārdomāti papildinot dažādus enerģijas ieguves veidus. Tas ir ceļš, kā Latvija var būtiski stiprināt savu energoneatkarību, vienlaikus ieviešot jaunus un dabai draudzīgus tās ieguves veidus. Šī nozare strauji attīstās, tā ir vērsta uz nākotni un pilnībā atbilst Rietumu Bankas ilgtspējas filozofijas principiem. Esam gandarīti, ka atbalstījām jau vairāku valstī lielāko saules parku projektu realizāciju un turpinām paplašināt šo darbības virzienu.

Rietumu Bankas valdes priekšsēdētāja Jeļena Buraja

Izvēloties jauna saules parka atrašanās vietu, tika ņemts vērā tāds būtisks aspekts kā sezonalitāte, kas ir raksturīgs atjaunīgās enerģijas ražošanai. Saules gaisma tāpat kā ūdens līmenis upēs Latvijā dažādos gadalaikos ir krasi atšķirīgi, līdz ar to saules parks organiski papildinās esošās upes HES potenciālu. 

Hidroelektrostacijas, kurai, rūpējoties par apkārtējo vidi, ir izbūvēts arī savs zivju ceļš, vidējā izstrāde pārsniedz 5000 MWh gadā. Savukārt plānotā saules elektroenerģijas izstrāde ir 1000-1500 MWh gadā. 

Projekta realizāciju formāli bieži uzskata par noslēgušos līdz ar būvniecības darbu pabeigšanu. Taču patiesībā parasti uzņēmumiem tas ir tikai sākums un tieši tālākā darbība parāda, vai veiktie ieguldījumi spēs sevi attaisnot. Rietumu Banka iedziļinājās projekta būtībā, novērtēja līdz šim paveikto, kā arī sadzirdēja un izprata mūsu vajadzību refinansēt esošās saistības, lai vēl vairāk stiprinātu uzņēmumu.

SIA “Spridzēnu HES” valdes loceklis Māris Štrombergs

SIA “Spridzēnu HES” savu darbību uzsāka 2002.gadā un divdesmit gadus vēlāk, 2022.gadā, tika pieņemts lēmums veicināt zaļās enerģijas attīstību un paplašināt uzņēmuma darbību, izbūvējot saules enerģijas parku. Projekta īstenošanas būvdarbi tika pabeigti jau 2023.gadā. 

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: