Atskats: Rīgas starpfinišs Tallina – Montekarlo elektriskajam maratonam

0
Elektriskā maratona Tallin - Montekarlo Starpfinišs Rīgā

18. septembra vakarā Rātslaukums tika piepildīts ar daudziem ārzemju un dažiem latviešu elektromobiļiem.

Elektriskais Maratons ir intelektuāls rallijs, kurā galvenais ir nevis ātrums, bet akurāta ierašanās galamērķī. Uzvarētājs būs tas, kurš ieradīsies vistuvāk nultās mašīnas laikam.

Latvijas ekipāža ar Valdi Riksi un Arūnas Lukšas Rīgā iebrauca 4. vietā. Tieši tāpat viņiem veicās Pērnavas posmā, bet Šauļu posmā panākta 7. vieta.

Mēs Pērnavā būtu iebraukuši pirmajā vietā, ja nebūtu iemeties vadātājs. Kamēr mēs skatījāmies pa kreisi, kur ir noteiktā lokācija, tā bija mums pa labi. Zaudējām dažas minūtes blandoties un attapāmies 4. vietā.

Valdis Riksis

Sāpīgi to atceras Valdis.

Starp 3 Tesla Model S un 7 Nissan Leaf (2018. gada) bija latviešu Hyundai Ioniq un lielu uzmanības daļu Rīgā ieguvusī igauņu inženiera Mēlis Merilo (Meelis Merilo) pārveidotā Pobeda. Viņš to esot pārveidojis par elektrisku 2006. gadā un vēl turpina pilnveidot – baterijas vien ir piedzīvojušas 4 nomaiņas. Mēlis ir arī igauņu jaunuzņēmuma Nobe līdzdibinātājs un savai Pobedai blakus bija nolicis miniatūras versiju topošajam elektromobilim.

Viens Nissan Leaf bija ar Latvijas numura zīmēm, bet ar to braucot japāņi. Starta pasākumā Tallinā Japānas vēstnieks esot bijis klāt un novēlējis veiksmi viņiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: