Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Elektriskā maratona Tallin - Montekarlo Starpfinišs Rīgā

Atskats: Rīgas starpfinišs Tallina – Montekarlo elektriskajam maratonam

2018. gada 19. septembris

18. septembra vakarā Rātslaukums tika piepildīts ar daudziem ārzemju un dažiem latviešu elektromobiļiem.

Elektriskais Maratons ir intelektuāls rallijs, kurā galvenais ir nevis ātrums, bet akurāta ierašanās galamērķī. Uzvarētājs būs tas, kurš ieradīsies vistuvāk nultās mašīnas laikam.

Latvijas ekipāža ar Valdi Riksi un Arūnas Lukšas Rīgā iebrauca 4. vietā. Tieši tāpat viņiem veicās Pērnavas posmā, bet Šauļu posmā panākta 7. vieta.

“Mēs Pērnavā būtu iebraukuši pirmajā vietā, ja nebūtu iemeties vadātājs. Kamēr mēs skatījāmies pa kreisi, kur ir noteiktā lokācija, tā bija mums pa labi. Zaudējām dažas minūtes blandoties un attapāmies 4. vietā.”

Sāpīgi to atceras Valdis.

Starp 3 Tesla Model S un 7 Nissan Leaf (2018. gada) bija latviešu Hyundai Ioniq un lielu uzmanības daļu Rīgā ieguvusī igauņu inženiera Mēlis Merilo (Meelis Merilo) pārveidotā Pobeda. Viņš to esot pārveidojis par elektrisku 2006. gadā un vēl turpina pilnveidot – baterijas vien ir piedzīvojušas 4 nomaiņas. Mēlis ir arī igauņu jaunuzņēmuma Nobe līdzdibinātājs un savai Pobedai blakus bija nolicis miniatūras versiju topošajam elektromobilim.

Viens Nissan Leaf bija ar Latvijas numura zīmēm, bet ar to braucot japāņi. Starta pasākumā Tallinā Japānas vēstnieks esot bijis klāt un novēlējis veiksmi viņiem.

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš

Latest posts by Kārlis Mendziņš (see all)

Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Atskats: Rīgas starpfinišs Tallina - Montekarlo elektriskajam maratonam 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no