Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

LACI Olimpiskās spēles 2028

Los Andželosa nosprauž ETL mērķus priekš Olimpiskajām spēlēm

2018. gada 19. septembris

Los Andželosa vēlas visiem parādīt elektromobiļi iespējas brīdī, kad visa pasaule uz to skatīsies 2028. gada Olimpiskajās spēlēs.

Septembra sākumā Los Andželosas pilsētas valde atklāja mērķus priekš Olimpiskajām spēlēm. Viens no tādiem apzīmēja milzīgu soli uz bezizmešu nākotni, sadarbojoties ar vairākiem partneriem.

Elektrotransportlīdzekļu (ETL) skaitam līdz 2028. gada Olimpisko spēļu atklāšanai būtu jābūt sekojošam:

  • 20 – 40 % privātās mašīnas.
  • 50 – 100 % dalītās mašīnas.
  • 80 – 100% autobusi un 100% jauno autobusu.
  • 25 – 50 % piegādes transportlīdzekļu

Los Andželosa smogā

Plānā ir iekļautas 130’000 uzlādes staciju, no kurām jau tagad dažas (2. līmeņa jeb pusātrās) tiek instalētas ielu apgaismojumu stabos.

“Piekļuve uzlādes vietām ir visa pamatā. Ja mēs vēlamies, lai mūsu mašīnas, autobusi, kravas pārvadātāji ir elektriski mums ir jāatrod tiem vieta, kur uzlādēties. Mums jau šīm vietām ir pievilkta elektrība. Tur ir iespējams lādēt mašīnu, neieguldot daudz darba.”

Tā par plānu stāsta Los Andželosas mērs Ēriks Garcetī (Eric Garcetti).

“Revolūcija jau nāk. Es ticu, ka būs diena, kad iekšdedzes dzinēju automašīnas būs īpaši kolekcionāriem, bet standarts būs ETL.”

Los Andželosa nosprauž ETL mērķus priekš Olimpiskajām spēlēm 1

Los Andželosas Tīro Tehnoloģiju Inkubators (Los Angeles Cleantech Incubator – LACI) ir sadarbības partneru (BMW, BYD, Tesla, Greenlots, Kalifornijas Štata Universitāte u.c.) pārstāvis. Tā prezidents un vadītājs Mets Pītersons (Matt Peterson) priekš Fast Company teica:

“Los Andželosa ir zināma kā automašīnu galvaspilsēta un, ja tā padomā, arī kopsavilkums, ja meklē pilsētu ar intensīvu satiksmi. Los Andželosai ir jārāda piemērs pārējie, jo pēc 10 gadiem šeit notiks Olimpiskās spēles.”

LACI izskaidros plānu sīkāk nākamgad, kad arī tiks izklāstīts kādā veidā tiks panākti iepriekš minētie mērķi.

Tiks piešķirti 343 miljoni dolāri, lai atvieglotu ETL un uzlādes iekārtu priekš kravas transportlīdzekļiem iegādi (samazinātu cenas) un plānos ir tērēt vēl 760 miljonu dolāru, lai palīdzētu izbūvēt publisko uzlādes infrastruktūru.

Avots: Green Car Reports

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Los Andželosa nosprauž ETL mērķus priekš Olimpiskajām spēlēm 2

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no