“AUGA Group” iepazīstina ar hibrīda traktoru
Eiropas lielākais bioloģiskās pārtikas ražotājs – lietuviešu uzņēmums „AUGA Group” – prezentēja pasaulē pirmo profesionālai lietošanai paredzēto biometāna un elektriskā dzinēja traktoru AUGA M1.
Eiropas lielākais bioloģiskās pārtikas ražotājs – lietuviešu uzņēmums „AUGA Group” – prezentēja pasaulē pirmo profesionālai lietošanai paredzēto biometāna un elektriskā dzinēja traktoru AUGA M1.
Pēc zinātnieku aplēsēm lauksaimniecība rada gandrīz 25% no visām pasaules emisijām, kas izraisa siltumnīcas efektu. Liela daļa no šīm emisijām ir saistīta ar fosilās degvielas izmantošanu lauksaimniecības tehnikā. 29. septembrī Eiropas lielākais bioloģiskās pārtikas ražotājs – lietuviešu uzņēmums „AUGA Group” – prezentēja pasaulē pirmo profesionālai lietošanai paredzēto bezizmešu traktoru AUGA M1. Šis ir pirmais solis, uzņēmumam veidojot ilgtspējīgu un videi draudzīgu pārtikas tehnoloģijas ķēdi. Hibrīdais biometāna un elektriskā dzinēja traktors palīdzēs lauksaimniecības nozarei visā pasaulē novērst piesārņojumu, kas izraisa klimata pārmaiņas.
Pirms trim gadiem, kad pirmo reizi aprēķinājām savas emisijas, sapratām, ka 30 procenti no tām rodas no fosilā kurināmā izmantošanas lauksaimniecībā. Tobrīd vienkārši nebija citu risinājumu. Tāpēc esam uzņēmušies iniciatīvu, izstrādājot tehnoloģijas, kas ļaus mums izveidot jaunu ilgtspējīgas lauksaimniecības standartu, krasi samazināt piesārņojumu visā pārtikas vērtību ķēdē un piegādāt galapatērētājiem ēdienu bez negatīvās ietekmes uz vidi. Šī darba pirmais rezultāts ir traktors – biometāna un elektriskā dzinēja hibrīds.
„AUGA Group” izpilddirektors Ķēstutis Juščus
Biometāna kā alternatīvās degvielas izvēle nav bijusi nejauša – tas ir viens no zaļākajiem biodegvielas veidiem. Hibrīdtraktors “AUGA M1” ir unikāls, jo tas novērš galvenos šķēršļus, kas traucēja pasaules lielākajiem tehnikas ražotājiem piedāvāt ilgtspējīgus traktorus profesionālajai lietošanai.
Līdz šim pasaulē izmantotie alternatīvās degvielas traktori nav bijuši piemēroti profesionālajai lietošanai lauksaimniecībā. Mūsu inženieru komanda ir atradusi risinājumu, kas ļauj atrisināt traktora degvielas uzpildes problēmas un nodrošināt nepārtrauktu darbību dienas garumā. Šobrīd ar biometānu darbināmi traktori spēj strādāt tikai 2–4 stundas, jo gāzes baloni fiziski neietilpst traktorā. Bet lauksaimniekiem ir nepieciešama tehnika, uz ko var paļauties vismaz 12 stundas no vietas. “AUGA Group” to apzinās, tāpēc šāda tehnoloģija ir tapusi.
„AUGA Group” izpilddirektors Ķēstutis Juščus
Traktors “AUGA M1” izmanto hibrīdu biometāna-elektriskā dzinēja sistēmu. Kad traktors darbojas, ar biometānu darbināms iekšdedzes dzinējs ražo enerģiju un pārnes to tieši uz elektromotoriem, kuri griež riteņus. Uzņēmuma patentētais dizains ļauj traktorā ievietot lielākus biometāna balonus. Darbojoties parastos apstākļos, kad nav vajadzīga liela jauda, traktors saražoto enerģijas rezervi uzkrāj akumulatoros. Šāda sistēma neiznieko enerģiju zemas slodzes apstākļos, izmanto samērā mazu, bet efektīvu motoru un spēj sasniegt milzīgu jaudu, kad nepieciešams. Šie risinājumi ļauj traktoram darboties vismaz 12 stundas.
Vēl viens izaicinājums, kas kavēja plašu ar biometānu darbināmo traktoru izmantošanu, ir biometāna uzpildes staciju infrastruktūras trūkums. “AUGA Group” ir atrisinājuši arī šo problēmu, piedāvājot ātru un ērtu gāzes balonu nomaiņu.
Lai mērķtiecīgi un efektīvi cīnītos ar klimata pārmaiņām, “AUGA Group” izstrādātie tehnoloģiskie risinājumi būs pieejami ne tikai Lietuvas, bet arī pasaules tirgū. Turklāt, īstenojot lauksaimniecības tehnoloģiju ieviešanas globālo stratēģiju, uzņēmums plāno tuvākajā nākotnē piedāvāt vēl vairākus risinājumus, kas veicinās visas pārtikas ķēdes ilgtspēju. “AUGA Group” speciālisti pašlaik izstrādā citus ilgtspējīgus tehnoloģiskos risinājumus, kas novērsīs siltumnīcefekta gāzu izdalīšanos no augsnes un liellopu gremošanas procesos.
Mūsu inovācijas ļaus veidot globālu atbildīgu patērētāju, lauksaimnieku un investoru kopienu, izveidojot videi draudzīgu pārtikas piegādes ķēdi un veicinot ilgtspējīgus paradumus sabiedrībā. Mūsu mērķis ir kļūt par ilgtspējīgās un organiskās pārtikas tehnoloģiju līderi un dot pienesumu pasaules piesārņojuma problēmas risināšanā globālajā pārtikas piegādes ķēdē.
„AUGA Group” izpilddirektors Ķēstutis Juščus
Par „AUGA Group”
„AUGA Group”ir lielākais bioloģiskās pārtikas ražotājs Eiropā. Uzņēmumu grupa pārvalda apmēram 39 000 ha bioloģiski sertificētas aramzemes un izstrādā ilgtspējīgu uzņēmējdarbības modeli. Uzņēmums specializējas kultūraugu, slaucamo govju un sēņu audzēšanā. 2020. gadā „AUGA Group”publicēja savu piecu gadu biznesa stratēģiju, kuras mērķis ir uzlabot esošo uzņēmējdarbības efektivitāti, izstrādāt ilgtspējīgu bioloģiskās pārtikas arhitektūru un samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas.
Uzlādēts viedoklis
Šeit tiek izmantota advancēta sistēma un no Uzlādēts puses patiesi tiek gaidīta nākamā versija – pilnīgi bezizmešu. Šādi risinājumi, kas ir nišas specifiskie ir ļoti pat vēlami. It īpaši, ja sistēma ir optimizēta dažādas noslodzes scenārijiem. Iekšdedzes dzinējs pukšķ savā optimālajā ritmā, uzlādējot bateriju, un baterija ir vienīgais enerģijas avots elektromotoram, nodrošinot gan pīķa slodzi, gan nominālo slodzi.
Par biogāzi neturpināsim runāt…
Tad labāk biogāzi pārvērst superdārgā elektrībā?
Kāpēc elektrībā?
Vai loģiskāk un vienkāršāk nav to izmantot siltuma ražošanai?
Cik zinu biogāzes ražotni nav jānoliek kādā konkrētā vietā. To mierīgi var būvēt patērētāju (vai vismaz esošu gāzes tīklu) tuvumā un turpat izmantot…
Siltumam prātīgāk ir izmantot vislētāko resursu šķeldu, kuru auto bākā neiepildīsi:)