Bērnu veselības buss pie mazajiem pacientiem dodas, izmantojot 100 % atjaunojamo Neste MY dīzeļdegvielu

1

“Bērnu veselības buss” jeb “Mobilais veselības aprūpes centrs” (MVAC) pie mazajiem pacientiem visā Latvijā dodas, ik mēnesi mērojot vidēji 3000 apkārtējai videi draudzīgus kilometrus. Tas ir iespējams pateicoties Neste MY 100 % atjaunojamajai dīzeļdegvielai, kurā nav ne piles naftas un kas samazina transporta siltumnīcefekta gāzu emisijas visā tā dzīves ciklā līdz pat 90 %.

Veselības buss

Veselības buss

“Bērnu veselības buss” jeb “Mobilais veselības aprūpes centrs” (MVAC) pie mazajiem pacientiem visā Latvijā dodas, ik mēnesi mērojot vidēji 3000 apkārtējai videi draudzīgus kilometrus. Tas ir iespējams pateicoties Neste MY 100 % atjaunojamajai dīzeļdegvielai, kurā nav ne piles naftas un kas samazina transporta siltumnīcefekta gāzu emisijas visā tā dzīves ciklā līdz pat 90 %.

Toy_bZ4X_932x300_lat
Advertisement

Lai arī Neste atbalsta MVAC darbību jau deviņus gadus, šī gada maijā sadarbībā ar Rimi Rīgas maratonu tika organizēts izaicinājums “Par tīrāku planētu mūsu bērniem”, kura mērķis bija sakrāt pēc iespējas vairāk kilometru ar jebkuru no fiziskām aktivitātēm. Par katru šī izaicinājuma dalībnieku Bērnu veselības busam Neste papildus nodrošinās 1 litru šīs unikālās dīzeļdegvielas. Šim izaicinājumam atsaucās teju 1000 dalībnieku, līdz ar to arī vasaras mēnešos buss varēs doties pie teju 1000 bērniem visā Latvijā.

Nestes DNA ir ilgtspēja, un uzņēmums nepārtraukti uzlabo savus biznesa procesus ilgtspējas jomā – gan pašiem darot, gan aicinot veikt atbildīgu un dabai draudzīgu izvēli katru dienu. Mūsu mērķis – radīt veselīgāku un tīrāku planētu bērniem – ir tas, kas ik dienu liek izvirzīt un arī sasniegt arvien augstākus mērķus. Caur ikdienas darbībām mēs uzrunājam ne vien tos, kas ir ceļā vai pie automašīnas stūres, bet plašāku sabiedrību par lietām, kas patiešām ir būtiskas. Bērnu veselība un labklājība ir viena no šīm lietām, tādēļ atbalstām Bērnu veselības busa darbību, lai tas pie mazajiem pacientiem Latvijā mērotu ievērojami videi draudzīgāk.

Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs

Mobilais veselības aprūpes centrs un lieliska bērnu ārstu komanda jau desmit gadus ir ceļā pie bērniem pat uz attālākajiem reģioniem, lai nokļūtu tuvāk bērnu mājām sniegtu bērniem primāro medicīnisko palīdzību. Ir ļoti būtiski, ka bērniem slimības tiek laicīgi diagnosticētas, tādējādi palīdzot izvairīties no nopietnākām saslimšanām nākotnē. Organizējot vizītes, mēs uzskatāmi redzam, ka pieprasījums pēc speciālistu konsultācijām nemazinās un izbraukumu grafiks aizpildās jau vismaz divus mēnešus uz priekšu. Neste Latvija Bērnu veselības busam palīdz būt ceļā jau 9 gadus un tagad, pateicoties šim izaicinājumam, arī mūsu Bērnu veselības busam būs iespēja lietot atjaunojamo Neste MY dīzeļdegvielu un ne tikai parūpēties par bērnu veselību visā Latvijā, bet arī par to, lai mūsu bērni dzīvotu tīrākā vidē.

Zane Gedroviča, Ronald McDonald House Charities Latvija direktore

Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela ir ražota no 100% atjaunojamiem resursiem, un tajā nav ne piles naftas. Vairāk nekā 80% no atjaunojamiem resursiem, kas izmantoti Neste MY ražošanā, ir pārtikas un zivjrūpniecības atkritumi un pārstrādes atlikumi, un ik gadu šis īpatsvars mērķtiecīgi tiek palielināts. Tai pat laikā Neste MY ķīmiskā formula ir identiska fosilajai dīzeļdegvielai. Šī iemesla dēļ Neste MY ir piemērota visiem dīzeļdzinējiem gan kā pievienojums fosilajai dīzeļdegvielai, gan tīrā veidā bez to pielāgošanas. 

MVAC veiksmīgi strādā jau 32 pasaules valstīs. Eiropā šāds centrs līdz šim atradās tikai Polijā, bet 2010. gada rudenī tas sāka savu darbību arī Latvijā. MVAC programmu īsteno Ronald McDonald House Charities Latvija (RMHC Latvija). Plašāka informācija: www.rmhc-latvia.lv/

Uzlādēts viedoklis

Šī ziņa atstāj divejādas jūtas. No vienas puses ir apsveicami, ka netiek izmantota ne pilītes naftas produktu. Tomēr no otras puses pie slimiem bērniem brauc transportlīdzeklis, no kura izpūtēja nāk tās pašas un tādos pašos apjomos kaitīgās izplūdes gāzes, kas vecajiem dīzeļiem.

Saprotami, ka bezizmešu risinājumi nav tik pieejami, bet šajā ētiskajā situācijā tomēr negribētos domāt par ekonomisko pusi.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Arnis Bergs
Arnis Bergs
Viesis
03/06/2021 09:19

Neparasti, ka nozares profesionāļi – NESTE – nenošķir klimatu ietekmējošos izmešus – CO2 – no cilvēka veselībai kaitīgajiem izmešiem. COVID19 ir spiedis pārvērtēt gaisa kvalitāti telpās, ko var novērtēt pēc CO2 koncentrācijas: kas mudinās Latvijas sabiedrību ierobežot degvielas sadegšanas produktu saskarsmi ar cilvēkiem, pirmkārt, bērniem.

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: