BMW iX2 – jaunākais BMW elektroauto debitē Latvijā

0

Jaunais BMW elektroauto ir ieradies Latvijā, un BMW pilnvarotais pārstāvis “Inchcape Motors Latvija” prognozē, ka šāds plašam autovadītāju lokam piemērots modelis veicinās BMW elektroauto pārdošanas apjoma pieaugumu 2024. gadā.

BMW iX2

BMW iX2 (Publicitātes foto)

Pagājušā gada nogalē BMW prezentēja nākamās paaudzes BMW X2 un elektrisko BMW iX2, atspoguļojot BMW zīmola mērķi nodrošināt ilgtspējīgu attīstību un elektromobilitātes popularitāti automobiļu industrijā, vienlaikus saglabājot premium klases komfortu un sportisku raksturu.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Jaunais BMW elektroauto ir ieradies Latvijā, un BMW pilnvarotais pārstāvis “Inchcape Motors Latvija” prognozē, ka šāds plašam autovadītāju lokam piemērots modelis veicinās BMW elektroauto pārdošanas apjoma pieaugumu 2024. gadā.

Pieprasījums pēc elektroauto Baltijā pieaug – pērn mēs pārdevām par 52 % vairāk elektroauto modeļu nekā 2022. gadā. Pieprasījuma kāpumu veicina BMW modeļu klāsta paplašināšanās dažādos segmentos, sākot ar iX1 kompakto krosoveru un beidzot ar i5 biznesa klases sedanu un i7 limuzīna klases modeli. Jaunais iX2 ir jau septītais BMW elektroauto modelis, kas vēl vairāk paplašinās autovadītāju izvēles iespējas un, mūsuprāt, veicinās Baltijas elektrifikācijas auto tirgus daļu.

BMW autocentra vadītājs Andris Ustups

Līdz 449 km ar vienu uzlādi

Jaunais iX2 debitē Latvijā ar iX2 xDrive30 modeli, kā arī BMW jau ir paziņojis laist klajā vēl vienu pilnībā elektrisku iX2 modeli 2024. gada vasarā, par kuru informācija vēl sekos.

BMW iX2
BMW iX2 (Publicitātes foto)

Šo elektroauto modeli darbina divi elektromotori ar kopējo maksimālo jaudu līdz pat 230 kW/313 ZS. BMW iX2 no 0 līdz 100 km/h uzņem ātrumu 5,6 sekundēs, bet tā maksimālais sasniedzamais ātrums ir 180 km/h. Šī modeļa 64,8 kWh iespaidīgais akumulators ļauj automobilim ar vienu uzlādi nobraukt līdz pat 449 km.

Kupejas stila sportiskais krosovers

Pilnībā elektriskais BMW iX2 ietilpst jauno Sports Activity Coupé (SAC) modeļu klāstā. Šim modelim ir veikti virkne uzlabojumu, sākot ar sportiskāku un vēl izteiktāku kupejas stila virsbūvi un moderniem dizaina elementiem, beidzot ar integrētām modernām tehnoloģijām un autonomās braukšanas risinājumiem.

BMW iX2 virsbūve iezīmē jaunākās BMW dizaina vadlīnijas, kas ietver BMW Iconic Glow elipsveida režģa apgaismojumu un LED lukturus. BMW Iconic Glow kontūrveida režģa apgaismojums pirmo reizi ir pieejams arī BMW kompaktās klases automobilim.  Nepārtrauktā jumta līnijas līkne veido BMW Sports Activity Coupé (SAC) koncepta automobilim raksturīgo kupejas siluetu.

BMW iX2
BMW iX2 (Publicitātes foto)

Arī automobiļa aizmugure ir kļuvusi izteiksmīgāka un progresīvāka, pateicoties iespaidīgajai automobiļa virsbūvei, modernajiem un inovatīvajiem LED priekšējiem lukturiem un plašajām aizmugurējo riteņu arkām.

Lai gan iX2 ietilpst kompakto automobiļu klasē, tam ir patiešām ietilpīgs salons. Salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi, jaunais modelis ir ievērojami pieaudzis apjomā – garumā gandrīz par 20 cm, platumā par 2 cm, savukārt augstumā par 6,4 cm. Turpretī paplašinātās riteņu arkas un sliekšņi sniedz ne tikai lielāku plašumu automobiļa salonā, bet arī bagāžas nodalījumā. Atverot jaunā elektromobiļa elektriski darbināmo bagāžas nodalījuma vāku un nolokot aizmugurējos sēdekļus, bagāžas nodalījuma ietilpība var palielināties no 525 līdz 1400 litriem.

Automobiļa salons kļūst par filmu vai spēļu zonu

Tāpat kā visos jaunajos modeļos, arī iX2 ir iekļauti jaunākie digitālie risinājumi un pakalpojumi. Vadītājam priekšā ir uzstādīts liels, izliekts BMW ekrāns. Braukšanas pauzēs AirConsole programma pārvērš šo ekrānu par spēļu konsoli, turklāt to var izmantot arī filmu un TV seriālu skatīšanai.

BMW iX2
BMW iX2 (Publicitātes foto)

Par papildu samaksu ir pieejams BMW projekcijas ekrāns, kas autovadītājam sniedz svarīgu informāciju, nenovēršot skatienu no ceļa, kā arī aktīvā kruīza kontrole ar Stop & Go un tālvadības zādzību reģistratora funkcijām. Drošību sniedz arī papildu drošības spilvens, kas standartaprīkojumā ir integrēts starp vadītāju un priekšējo pasažieri.

iX2 standarta aprīkojumā ietilpst arī frontālās sadursmes brīdinājuma sistēma, ātruma uzturēšanas sistēma ar automātisko bremzēšanu, joslu kontroles sistēma, parkošanās palīgsistēma ar atpakaļgaitas kameru, kā arī citas noderīgas sistēmas.

Papildaprīkojumā pieejamā funkcija Driving Assistant Professional nodrošina iX2 pārvietošanos pa attiecīgo joslu un uztur drošu distanci, braucot ar ātrumu līdz 180 km/h. BMW iX2 piedāvā arī funkciju, kas ir īpaši noderīga sastrēgumos – spēja automātiski apstāties un atsākt kustību nepieciešamības gadījumā. Savukārt tālo gaismu palīgsistēma īpaši noderēs, braucot tumsā pa šoseju – autovadītājam ir iespēja pārvietoties, saglabājot ieslēgtas tālās gaismas, jo BMW automātiski pasargās citus satiksmes dalībniekus no apžilbināšanas.

BMW iX2
BMW iX2 (Publicitātes foto)

Jaunais BMW iX2 jau ir apskatāms BMW salonā “Inchcape Motors Latvia”, Dārzciema ielā 64A, Rīgā. Latvijā jauno BMW iX2 varēs iegādāties par ieteicamo mazumtirdzniecības cenu – sākot no 60 400 eiro.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: