Bonava daudzdzīvokļu nami

“Bonava” pāriet uz zaļās enerģijas izmantošanu būvlaukumos

Ar mērķi samazināt oglekļa dioksīda izmešu apmēru un uzlabot klimata kvalitāti, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju attīstītājs Bonava Latvija noslēdzis līgumu ar AS Latvenergo un turpmāk būvlaukumos izmantos tikai elektroenerģiju, kas iegūta no atjaunojamiem resursiem, aģentūrai LETA pavēstīja Bonava Latvija pārstāvji.

Kompānijā informēja, ka zaļās enerģijas sertifikāta Powered by Green iegūšana ir svarīgs solis pretī attīstītāja iecerei līdz 2030.gadam samazināt kompānijas radīto tiešo emisiju apmēru par 50%.

Noslēgtais līgums ar Latvenergo paredz zaļās enerģijas izmantošanu visos Bonava Latvija būvobjektos Latvijā, turklāt izsniegtais sertifikāts Powered by Green apliecina, ka iepirktā elektroenerģija ir iegūta no pilnībā atjaunīgiem dabas resursiem – ūdens, biomasas un vēja. 

Ņemot vērā Bonava Latvija patērētās elektroenerģijas apmēru, kas pēdējo divu gadu pieaudzis vairāk nekā divas reizes, 2020.gadā sasniedzot 746,326 kilovatstundas, pāreja uz zaļās enerģijas izmantošanu ir nozīmīgs un nepieciešams lēmums ekoloģiskās pēdas nospieduma samazināšanā, skaidroja Bonava Latvija pārstāvji. Kopumā attīstītājam 2021.gadā būvniecības stadijā ir seši dzīvojamo ēku projekti ar aptuveni 1000 dzīvokļiem.

  Ekoloģiski vai ērti? Elektroauto lietotāja pieredze (UX)

Bonava Latvija valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš piebilda, ka līdz šā gada beigām plānots īstenot pāreju uz zaļās enerģijas izmantošanu būvlaukumos arī attīstītāja pārstāvniecībās Igaunijā un Lietuvā.

Bonava 2019.gadā pievienojās starptautiskajai Science Based Target iniciatīvai, apliecinot gatavību savā darbībā īstenot klimata pārmaiņu pamatnostādnes, kas vērstas uz siltumnīcas efekta gāzu (SEG) emisiju apmēra kontroli un samazināšanu. Pievienošanās iniciatīvai ir daļa no uzņēmuma ilgtspējīgas attīstības programmas, iestājoties par ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Bonava Latvija pagājušajā gadā strādāja ar 30,44 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,2% vairāk nekā 2019.gadā, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 19,5% un sasniedza 4,011 miljonus eiro.

Bonava Latvija īsteno ekonomiskā segmenta un biznesa klases mājokļu attīstīšanu, būvniecību un pārdošanu Rīgā, attīstot projektus tādos Rīgas mikrorajonos kā Purvciems, Teika, Ķengarags, Šampēteris, Rīgas klusais centrs un Krasta ielas rajons.

Bonava Latvija mātesuzņēmums Bonava ir pārstāvēts Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Vācijā, Krievijā, Igaunijā un Latvijā, 2020.gadā sasniedzot pārdošanas rezultātus 17 miljardu Zviedrijas kronu (1,69 miljardu eiro) apmērā. Bonava akcijas kotē Nasdaq biržā Stokholmā.

  Valdība konceptuāli atbalsta subsīdijas jauniem un lietotiem elektroauto

Uzlādēts viedoklis

Šis ir ļoti viegls solis, bet svarīgs. Nākamais vieglais solis būtu vienoties par biodegvielas lietošanu. Tomēr īstais solis vēl ir priekšā – Norvēģijā jau kādu laiku būvniecībai ir jānotiek bez izmešiem. Izmantojot elektriskos racējus, iekrāvējus un citas tehnikas, kas nerada izmešus, ne tikai gaisa kvalitāte uzlabojas, bet arī trokšņu līmenis ir ievērojami zemāks.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
"Bonava" pāriet uz zaļās enerģijas izmantošanu būvlaukumos 1
balsojumi
Raksta novērtējums