Circle K pirmā uzlādes stacija kopā ar Elektrum

2

Circle K sadarbībā ar Elektrum Drive šodien atklāja divus jaunus uzlādes punktus, kas izvietoti Circle K degvielas uzpildes stacijās Vienības gatvē 105 un Gunāra Astras ielā 10.

Elektrum Drive uzlādes stacija Circle K Vienības gatvē

Elektrum Drive uzlādes stacija Circle K

Circle K sadarbībā ar Elektrum Drive šodien atklāja divus jaunus uzlādes punktus, kas izvietoti Circle K degvielas uzpildes stacijās Vienības gatvē 105 un Gunāra Astras ielā 10. Ņemot vērā straujo elektroauto segmenta attīstību Skandināvijā un elektroauto pieprasījuma izaugsmi Baltijas valstīs, Circle K Latvia tīklā pakāpeniski ievieš jaunus elektrouzlādes punktus ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā. Līdz šim tīkla attīstībā uzņēmums ieguldījis gandrīz 200 tūkstošus eiro.

Katrā no Elektrum Drive stacijām ir ierīkotas divas uzlādes pieslēgumvietas, lādējot vienu auto ar 150 kW lielu uzlādes jaudu vai vienlaicīgi divus ar 75 kW jaudu. Lādējot auto ar maksimālo pieejamo jaudu, pēc 10 minūšu uzlādes auto varēs nobraukt aptuveni 139 kilometrus, bet 4 minūtēs būs iespējams iegūt jaudu 50 kilometru garam braucienam.

Elektrouzlādes infrastruktūras paplašināšana ir viens no uzņēmuma galvenajiem darbības virzieniem ar mērķi samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 12% līdz 2025. gadam. Statistika liecina, ka elektroauto pieprasījums Latvijā pieaug par 20% no ceturkšņa uz ceturksni un ir gandrīz divkāršojies, salīdzinot ar pagājušo gadu. Arī valsts atbalsts elektroauto iegādei ir iedrošinājis pāriet uz videi draudzīgāku transportlīdzekli. Turpmāko gadu laikā plānojam investēt gandrīz 1 miljonu eiro, lai nodrošinātu mūsu tīkla paplašināšanu līdz 30 uzlādes vietām.

Circle K Latvia izpilddirektors Sigitas Raila

Šobrīd Circle K Latvia tīklā darbojas jau deviņas uzlādes stacijas – IONITY lieljaudas (HPC) uzlādes punkts Ādažos, seši E-mobi nacionālā elektromobiļu uzlādes tīkla punkti un divas Elektrum Drive uzlādes stacijas. Līdz šī gada beigām Rīgā tiks atklāti vēl divi uzlādes punkti – Elektrum Drive uzlādes stacija ar 150 kW jaudu Muitas ielā 4 un Circle K uzlādes stacija ar 350 kW jaudu Juglas ielā 2c. Savukārt nākamā gada laikā plānots izbūvēt vēl divus Circle K uzlādes punktus Rīgā un Saldū.

Mēs esam patiesi priecīgi par lielisko  sadarbību ar Circle K, nodrošinot uzlādes risinājumus divās no Circle K enerģijas uzpildes stacijām. Šādi sadarbības risinājumi organiski veidos Elektrum Drive uzlādes tīkla attīstības plānus – izveidot lielāko elektrotransporta uzlādes tīklu Latvijā un vienu no lielākajiem uzlādes tīkliem Baltijas valstīs. Plānojam arī turpmāk attīstīt Elektrum Drive uzlādes tīklu sadarbībā ar partneriem un augstu novērtējam Circle K uzticēšanos mums šī projekta realizācijā.

AS “Latvenergo” Elektrotransporta uzlādes tīkla vadītājs Ansis Valdovskis

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

3.8 4 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
2 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
2222
2222
Viesis
22/11/2022 20:49

Vai var, lūdzu, precizēt par plānoto staciju Muitas iela 1 – vai iespējams bija domāta Muitas iela 4, kas atbilst esošai Circle-K DUS vietai, vai arī bija domāts, ka šī būs neatkarīga no Circle-K, Elektrum stacija pēc adreses Muitas iela 1? – No pamatteksta rakstā tas nav viennozīmīgi un nepārprotami skaidrs.

Pēdējoreiz rediģēja 1 gads atpakaļ 2222
Kārlis Mendziņš
Atbilde  2222
24/11/2022 09:20

Elektrum Drive pārstāvis apstiprināja, ka adrese ir Muitas iela 4

2
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: