Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Ugunskurs bērns

Elektrība no H&M ātrās modes

2018. gada 2. decembris

Stokholmā elektroenerģijas ražotājs ražo elektrību, dedzinot H&M drēbes, pārstrādātus kokmateriālus un atkritumus.

Ziemeļrietumos no Stokholmas, Zviedrijā, ir TEC, kas ir apņēmies līdz 2020. gadam pārtraukt izmantot fosilos resursus, lai radītu elektro un siltumenerģiju. Pāris mēnešos šis TEC ir sadedzinājis 15 tonnas H&M drēbju.

“Mums tas ir kurināmais materiāls. Mūsu mērķis ir izmantot atjaunojamos resursus un pārstrādātus degmateriālus.”

Vasteras TEC
Vasteras TEC. Avots: endswasteandbioenergy.com

Pateicoties aktīvai vēju, hidro un nukleāro enerģiju izmantošanai, Zviedrijas elektroenerģijas tīkls ir teju bez izmešiem. Tomēr ir dažas pašvaldības, kas izmanto degvielu un ogles siltumražošanai ziemā. Valsts plāns ir pārveidot vecos TEC, lai tie varētu ražot enerģiju no atkritumiem un biodegvielas.

Malarenergi pārvaldībā esošais TEC ir noslēdzis vienošanos ar Eskilstuna pilsētu, lai dedzinātu tās atkritumus, no kuriem lielu daļu veido centrālā H&M noliktava.

“H&M nenodod dedzināšanai drēbes, kuras ir droši lietot. Mēs esam saistīti, lai nodrošinātu to, ka drēbes ar pelējumu vai tās, kas neatbilst stingrajām ķīmiskajām regulām, tiek iznīcinātas.”

Drēbes

Konkrētais TEC nodrošina enerģiju 150’000 mājsaimniecībām un 2017. gadā sadedzināja vairāk kā 400’000 tonnas atkritumu. Jau 2017. gadā TEC saņēma pēdējo ogļu pievedumu, ar ko darbināt divus ģeneratorus. Pēc šo ģeneratoru nomaiņas 2020. gadā, tie tiks aizstāti ar ģeneratoriem, kas darbojas ar kokmateriāliem.

Avots: inhabitat

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Elektrība no H&M ātrās modes 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no