Asociācija: elektroapgādes tarifu diskusijas procesā panākts nepieciešamais risinājums

0

Sākotnējais tarifu projekts paredzēja būtisku sadārdzinājumu 570% apmērā elektrības ražotājiem, ietekmējot jau uzsākto atjaunīgās enerģijas projektu attīstību Latvijā. 

Elektroapgādes līnijas

Elektroapgādes līnijas (autors: Rodion Kutsaev)

Sākotnējais tarifu projekts paredzēja būtisku sadārdzinājumu 570% apmērā elektrības ražotājiem, ietekmējot jau uzsākto atjaunīgās enerģijas projektu attīstību Latvijā. 

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

2022. gada 14. novembrī AS Sadales tīkls publicēja elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu
tarifu projektu. Publicētais tarifu projekts sniedza iespēju mājsaimniecībām un uzņēmumiem savlaicīgi iepazīties ar plānotajiem tarifiem, kā arī aktīvi iesaistīties diskusijās, sniegt komentārus un priekšlikumus. Asociācija Saules Enerģija Latvijai tika sniegusi nozares redzējumu par ietekmi uz atjaunojamās enerģijas projektiem gadījumā, ja publicētais tarifu projekts stātos spēkā. Sākotnējais tarifu projekts paredzēja būtisku sadārdzinājumu 570% apmērā elektrības ražotājiem, izņemot mikroģeneratoru īpašniekus, tādejādi ietekmējot jau uzsākto atjaunīgās enerģijas projektu attīstību Latvijā. 

Asociācija atzinīgi vērtē iesaistīto pušu vēlmi sniegt risinājumus samazināt sākotnēji publicēto tarifu projektu. Politiķi, pārvades un sadales sistēmas operatori ir ieklausījušies nozares argumentācijā un ir raduši iespēju pārskatīt iesniegto tarifu projektu. Sekmīgu diskusiju ceļā ir panākti risinājumi, lai veicinātu atjaunīgās enerģijas attīstību Latvijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi jaunus elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifus AS “Sadales tīkls” un AS “Augstsprieguma tīkls”. Apstiprinātajā AS Sadales tīkls, elektrības sadales pakalpojumu tarifā ir atrisināts jautājums par elektrības ražotāju tarifa sākotnēji plānoto vairākkārtējo pieaugumu.

Salīdzinot ar spēkā esošo AS Sadales tīkls tarifu, apstiprinātajā elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifā ir vienkāršota tarifu struktūra, kā arī izlīdzināta pakalpojuma maksa visām klientu grupām, gan mājsaimniecībām, gan uzņēmējiem. Katra elektroenerģijas lietotāja izmaksas būs atkarīgas no pieslēguma tehniskajiem parametriem un elektroenerģijas lietošanas paradumiem. Svarīgi saglabāt investīcijas tīkla attīstībā, uzturot mūsdienu prasībām atbilstošu un drošu tīklu. Jaunu jaudu pieejamība, tehnoloģisko zudumu samazināšana un tīkla drošums ir būtiski nepārtrauktai elektroenerģijas piegādei.

Uzlādēts viedoklis

Jē! Ir atrasts kompromiss! No sākotnēji paredzētā 570% tarifa pieauguma tagad man dzīvoklī būs tikai 70% pieaugums un laukos – 87%, izmantojot “Pamata” tarifu. Daudz vairāk būtu, ja izmantotu “Speciālais”, kas, pēc ST kalkulatora pieejamās informācijas, atmaksājas tikai pie ļoti maza patēriņa. Nedaudz paspēlējos ar hipotētiska uzņēmuma cipariem, un sanāk, ka pie dažiem scenārijiem var pat sanākt lētāk.

Diez kāds šobrīd ir pamatojums tarifa celšanai? Pirms pusgada tas bija dārgās elektrības dēļ. Šobrīd jau vairākus mēnešus elektrības cena ir tuvu tai, kāda tā bija pirms Covid-19 laikiem…

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: