Elektroauto ir pirktākā mašīna pasaulē

0

Pirmo reizi vēsturē vispārdotākā automašīna pasaulē ir elektriska. Tesla Model Y pārspēja Toyota Corolla pasaules pārdošanas apjomos.

Tesla Model Y kāpās

Tesla Model Y (Ražotāja foto)

Pirmo reizi vēsturē vispārdotākā automašīna pasaulē ir elektriska. Tesla Model Y pārspēja Toyota Corolla pasaules pārdošanas apjomos. Tesla Model 3 arī ierindojās Top 10.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Saskaņā ar JATO provizoriskiem datiem šīs ir 3 vislabāk pārdotās automašīnas 2023. gadā pasaulē:

Provizoriskie JATO dati par 2023.g. pirktākajām mašīnām
Provizoriskie JATO dati par 2023.g. pirktākajām mašīnām. Avots: JATO Dynamics Limited

Jau ir apstiprināts, ka Eiropā Tesla Model Y ir pirktākā automašīna un nebūs pārsteigums, ja JATO provizoriskie dati būs patiesi (zinot arī viņu datu uzticamību).

Neskatoties uz to, ka Tesla tika dibināts tikai 2003. gadā un pirmo masveida modeli (Model S) sāka pārdot 2012. gadā, tas ir izraisījis seismiskas pārmaiņas automobiļu ainavā. Tesla Model Y (pārdošana sākta 2020. gadā) ir pārspējis savus līdziniekus un pārspējis rekordus, kļūstot par pirmo elektroauto, kas ir kronēts par pirktāko automašīnu pasaulē.

Lai gan daži tirgi vēl nav publiskojuši savus pārdošanas rādītājus 2023. gadam, JATO Dynamics apkopotie provizoriskie dati liecina, ka Tesla Model Y atrodas nepārvaramā pozīcijā — laikā no 2023. gada janvāra līdz 2023. gada decembrim pārdoti 1,23 miljoni vienību, kas liecina par 64% pieaugumu gada griezumā.

Model Y pārdošanas apjoma pieaugums pasaulē ir bezprecedenta gadījums, jo īpaši attiecībā uz transportlīdzekli, kas ir pārdotāko desmitniekā. Tas, ko Tesla ir spējusi sasniegt ar Model Y tik īsā laikā, ir vienkārši ievērojams.

JATO Dynamics globālais analītiķis Felipe Munozs

Modelis Y kļuva par līderi gan Eiropā, gan Ķīnā, divos lielākajos elektroauto tirgos pasaulē. Saskaņā ar Ķīnas Automobiļu ražotāju asociācijas (CAAM) datiem 2023. gadā uz Ķīnu tika nosūtīti vairāk nekā 456 000 vienību, kas ir par 45% vairāk nekā 2022. gadā. Eiropā Model Y reģistrācijas apjomi pārsniedza nemainīgi augstas veiktspējas rādītājus, piemēram, Dacia Sandero, Peugeot 208 un Volkswagen T-Roc. Dati no 30 tirgiem liecina, ka tika reģistrēti vairāk nekā 255 000 Model Y vienību – tas ir par 19 000 vienībām vairāk nekā otrs populārākais transportlīdzeklis Dacia Sandero.

Vidējā Tesla Model Y mazumtirdzniecības cena 2023. gada novembrī bija par 18% un 23% zemāka nekā elektroauto vidējā cena Vācijā un ASV. Cenu samazinājumi gada laikā kopā ar uzticama un konkurētspējīga elektroauto ražotāja reputāciju palīdzēja veicināt jau tā lielo pieprasījumu. Rezultātā Tesla ir prātā daudziem patērētājiem, kuri vēlas iegādāties EV.

JATO Dynamics globālais analītiķis Felipe Munozs

Oficiālie Tesla piegādes dati arī liecina, ka Model Y veidoja divas trešdaļas no ražotāja piegādēm 2023. gadā.

Tesla Model Y
Tesla Model Y (Ražotāja attēls)

Toyota gāzta no troņa

Saskaņā ar provizoriskiem datiem, 2023. gads iezīmējis Toyota beigas modeļu reitingu augstākajās pozīcijas. Pēdējos gados pasaules ranga līderi bijuši Toyota RAV4 un Corolla.

Toyota ir spēcīga klātbūtne visā pasaulē, jo RAV4 (apvidus auto) un Corolla (kompaktais auto) padara zīmolu pievilcīgu ar daudzveidīgu piedāvājumu. Tomēr abiem modeļiem trūkst tīri elektrisku variantu, piedāvājot tikai hibrīda alternatīvas. Lai gan Toyota 2023. gadā joprojām piedzīvoja spēcīgu gadu, RAV4 un Corolla vienkārši nespēj konkurēt elektrisko automobiļu tirgū, kas kļūst arvien populārāks un nozīmīgāks Eiropā un Ķīnā.

JATO Dynamics globālais analītiķis Felipe Munozs

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: