Latvijas elektroauto 2023/2024

2

Jau piekto gadu pēc kārtas Uzlādēts.lv nominē Latvijas gada elektroauto. Starp lasītāju favorītiem sīva cīņa par titulu ir starp BMW iX1, Hyundai Ioniq 6 un Volkswagen ID.Buzz.

Uzlādēts.lv gada elektroauto 2023/2024

Mākslīgā mākslinieka interpretācija par to, kā jāizskatās Latvijas gada elektroauto raksta bildei

Jau piekto gadu pēc kārtas Uzlādēts.lv nominē Latvijas gada elektroauto. Starp lasītāju favorītiem sīva cīņa par titulu ir starp BMW iX1, Hyundai Ioniq 6 un Volkswagen ID.Buzz.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Pirms ķeramies pie galvenā titula ieguvēja noskaidrošanas ir svarīgi atskatīties uz nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas mērogā, kas attiecas uz elektroauto. Šī niša, par spīti visiem globālajiem notikumiem, Latvijā ir turpinājusi strauju izaugsmi.

2023. gadu noteikti var nosaukt par uzlādes staciju vairošanos gadu. Gan Eleport, gan Virši-A pamatīgi paplašināja ultra-ātro uzlāžu tīklu Latvijā. Elektrum Drive atklāja lielāko lēnās uzlādes vietu Latvijā. IgnitisOn atvēra pirmās ultra ātro uzlādes Latvijā. Mobilly turpina pievienot uzlādes tīklus saviem maksājumiem.

Genesis GV60 pie Eleport uzlādes stacijas pie SKY Berģi
Genesis GV60 pie uzlādes stacijas pie SKY Berģi (Publicitātes attēls)

OX Drive paplašinājuši savu koplietošanas auto skaitu un klāstu, iekļaujot ne tikai Tesla markas, un Bolt paziņojuši, ka arī Latvijā pamazām ievieš elektroauto. Tika reģistrēti un pat publiski testēti pirmie smagie.

Liekas, ka beidzot krīzes autonozarē ir aiz muguras. Kovid, pusvadītāji, karš Ukrainā un līdz ar to energoresursu, ekonomiskā krīze un tam sekojošā eiribor kāpšana viena otru nomainīja, nedodot atelpu autoražotājiem. Nu jau gada statistika ir pieejama un atlicis vien apkopot raksta veidā. Viens gan ir skaidrs – šis ir bijis kārtējais gads, kad elektroauto popularitāte ir augusi strauji. Pirms trīs gadiem elektroauto pirmo reizi Latvijā kādā no ceturksņiem pārsniedza 1% īpatsvaru no kopējām jaunajām reģistrācijām, bet jau aizpagājušajā sasniedza 10% īpatsvaru.

Latvijas tautas elektroauto 2023/2024

Pirms lēmuma pieņemšanas par to, kurš būs Latvijas gada elektroauto, Uzlādēts.lv sekotājiem bija tā iespēja izteikt savu viedokli, aizpildot aptauju. Par šo titulu ļoti sīvi cīnījās 3 elektroauto – BMW iX1, Hyundai Ioniq 6 un Volkswagen ID. Buzz.

Starp teju 200 balsojumiem 3. vietu ieguva BMW iX1. Starp 1. un 2. vietu starpā bija vien 4 balsojumi. 2. vietu Uzlādēts.lv sekotāji ir atvēlējuši Hyundai Ioniq 6, kas ieguva 1. vietu starp balsotājiem, kuriem nav elektroauto. Volkswagen ID. Buzz ir ieguvis Uzlādēts.lv sekotāju 1. vietu, nopelnot 23.5% balsu!

Latvijas Tautas Elektroauto 2023 2024 Vw Id Buzz
Latvijas tautas elektroauto 2023/2024 ir Volkswagen ID. Buzz

Latvijas elektroauto 2023/2024

Kurš elektroauto tad būs tas, ko Uzlādēts.lv nosauks par Latvijas elektroauto 2023/2024? Vai sekotāju iecienīto Volkswagen ID. Buzz? Vai kādu no Japānas elektroauto – Nissan Ariya vai Subaru Solterra? Vai varbūt kādu no ķīniešiem? Vai tomēr kādu citu?

Starp tiem, kas tika izskatīti par šī gada elektroauto bija sekojošie:

  • Citroen e-C3, jo tas ir ar ļoti pievilcīgu cenu un ir krosovers.
  • GWM Ora 03, jo tas ir ar ļoti pievilcīgu cenu un nav krosovers.
  • Hyundai Ioniq 6, jo tas ir sakrājis teju visas nopietnās auto nozares balvas šogad.
  • Tesla Model Y, jo sen būtu bijis laiks atzīt, ka arī Latvijā tas ir labākais elektroauto.
  • Volkswagen ID.Buzz, jo tas ir modernais hipiju vāģis.
Latvijas elektroauto 2023/2024 ir Tesla Model Y
Latvijas elektroauto 2023/2024 ir Tesla Model Y

Uzlādēts.lv Latvijas elektroauto 2023/2024 ir Tesla Model Y! Šo titulu šis elektroauto iegūst pateicoties tam, ka tas ir patiešām pierādījies esam vislabākais ar salīdzinoši pieņemamu cenu. Ir daudzi faktori, kuri tika ņemti vērā, bet Model Y izcēlās ar savu pozitīvo ietekmi uz pelēko masu, kas ir viens no galvenajiem faktoriem, kurus ņemam vērā šī titula piešķiršanā.

Varbūt kāds jautās, kāpēc Tesla Model Y. Tā tak nav jauna mašīna (vai facelift variants, kādi patīk Latvijas gada auto žūrijai). Šajā vērtējumā netiek ņemts vērā jaunums vai vecums, bet gan vispārīgi kopaina. Piemēram, par 2019. gada elektroauto tika atzīts BMW i3, par 2020. gada – Volkswagen ID.3. Arī starp lasītājiem, kad jautājums bija par vispārīgi labāko elektroauto, iecienītākais bija Tesla Model Y, saņemot 18% balsu. Atstājot dalītajā otrajā vietā Škoda Enyaq iV un Tesla Model 3, kas katrs saņēma 12.8% balsu. Nepārsteidzoši, bet arī starp ražotājiem dominē Tesla ar 25% balsu, kam seko Volkswagen (11%) un Hyundai (10%).

Nākamā gada elektroauto

Teiksim tā… Gaidāmas izmaiņas, par kurām tuvākajā laikā uzzināsiet.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
2 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
2222
2222
Viesis
01/02/2024 10:10

Vai gada auto ir tas auto, ko civlēki vēlas un par kuru “sulojas”, vai arī tomēr gada auto ir tas, ko patērētāji reāli izvēlās? – Ja tā, tad Latvijā tas būtu Nissan Leaf.

2
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: