Elektrum paplašina elektroautomobiļu uzlādes iespējas mājsaimniecībām

3

Turpinot elektromobilitātes pakalpojumu ieviešanu, AS “Latvenergo” ar tirdzniecības zīmolu Elektrum ir uzsācis elektromobiļu uzlādes iekārtu mājsaimniecībām tirdzniecību. Tās ļauj veikt uzlādi vismaz divas reizes ātrāk nekā izmantojot rozeti. Līdz šim ļoti sekmīgas ir Elektrum publiskās elektroautomobiļu uzlādes vietas.

elektrumveikals.lv

elektrumveikals.lv

Turpinot elektromobilitātes pakalpojumu ieviešanu, AS “Latvenergo ar tirdzniecības zīmolu Elektrum ir uzsācis elektromobiļu uzlādes iekārtu mājsaimniecībām tirdzniecību. Tās ļauj veikt uzlādi vismaz divas reizes ātrāk nekā izmantojot rozeti. Līdz šim ļoti sekmīgas ir Elektrum publiskās elektroautomobiļu uzlādes vietas.

Šī gada janvārī, īstenojot Latvenergo stratēģiju attīstīt elektromobilitātes pakalpojumus, ar tirdzniecības zīmolu Elektrum vietnē elektrumveikals.lv ir uzsākta mājas elektroautomobiļu uzlādes iekārtu un to piederumu tirdzniecība. Uzlādes iekārtas ražotas Vācijas uzņēmumā ABL, (https://www.abl.de/en/) un tās ir piemērotas lietošanai jebkurā mājsaimniecībā. Iegādei pieejami arī uzlādes kabeļi, strāvas stipruma regulators, ar kura palīdzību autouzlādei var efektīvi izmantot mājas pieslēguma brīvo jaudu.

Viens bez otra neiztiek – Latvijā vienlaikus aug gan elektroautomobiļu, gan uzlādes iespēju skaits, un prognozes liecina, ka paralēlā attīstība notiks straujāk nekā domājam. Pieprasījums ir augošs – klientu interese aug, un esam gandarīti, ka varam paplašināt savus elektromobilitātes produktus. Lai arī gada sākumā Latvijā atbilstoši CSDD datiem bija reģistrēti 658 vieglie elektroautomobiļi, kāpums pret iepriekšējo gadu ir ļoti straujš – 49 %. Tas ļauj ticēt prognozēm, ka pēc desmit gadiem elektroautomobiļu skaits Latvijā jau tuvosies 40 000, un daudziem no tiem būs sava mājas uzlādes iekārta.

Kaspars Cikmačs, AS “Latvenergo” valdes loceklis

Ar mājas uzlādes iekārtu iespējams veikt uzlādi vismaz divas reizes ātrāk un ērtāk nekā izmantojot rozeti, kurai jāpievieno auto komplektācijā esošais adapteris. Savukārt uzlādes stacija ir nostiprināta pie sienas jau ar visu kabeli – iebraucot garāžā, ir tikai jāpievieno kabelis. Uzlādes ātrums Nissan Leaf* ar pieejamu 1 fāzi un 32 ampēriem 6 kW uzlādei būs vismaz trīs reizes ātrāk nekā izmantojot rozeti. Atkarībā no pieejamiem ampēriem un elektroautomobiļa modeļa uzlāde var notikt arī ātrāk.

Elektroautomobiļu uzlādes iekārtas ir likumsakarīgs piedāvājums pēc veiksmīgi uzstādītajām publiskajām uzlādes stacijām, kuru darbības rādītāji apliecina nepieciešamību turpināt tīkla attīstību. Līdz šim katru mēnesi ir audzis uzlādētās elektrības apjoms, kopā veidojot 27,14 MWh, un trīs uzlādes vietās jau ir veiktas 1839 uzlādes (līdz 28. janvārim).

Augot elektroautomobiļu skaitam Latvijā, publiskās uzlādes vietu skaits pēc pieciem gadiem varētu būt vismaz 1000, bet pēc 10 gadiem – vairāk nekā 3000. Eiropas Savienības direktīvas rekomendē, ka uz 10 automašīnām ir nepieciešams viens publiskās uzlādes punkts.

Elektrumveikals.lv nodrošina iekārtu bezprocentu nomaksu un ātru iekārtu piegādi, jo tās jau atrodas noliktavā. Piedāvāto iekārtu uzlādes laiks ir atkarīgs no auto modeļa, baterijas tilpuma un pieslēgtās jaudas uzlādes iekārtai. Drošai to darbībai ražotājs rekomendē uzstādīšanu veikt profesionāļiem, konsultācijas par to var nodrošināt Elektrum partneri.

Papildu informācija: https://elektrumveikals.lv/lv/majai/e-auto-uzlade/uzlades-ierices

*AS “Latvenergo” ekspluatācijā esošs Nissan Leaf, 2019. g. modelis.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
3 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
malvis_m
13/04/2020 19:33

ir šis un vēl dažādi varianti, ja ir iekšā pašam saskrūvēt kopā 🙂
https://shop.openenergymonitor.com/openevse-wifi-emoncms-ev-charging-station-diy-kit/

Sergejs
04/02/2020 14:53

Piedāvājums priekš cilvēkiem kas neprot izmantot internetu.
Lētākas(ievērojami) alternatīvas ar simts atsauksmes plus var par pasūtīt no amazon.de vai vienkārši citiem jau specializētiem interneta veikaliem.
Pat tesla wall charger ar type,2 ja nemaldos līdz 11kw maksā ap 500 EUR.

Kārlis Mendziņš
Atbilde  Sergejs
04/02/2020 15:14

Kamēr e-veikala durvis nav vērtas vaļā, var rakstīt uz info@uzladets.lv, lai uzzinātu citus piedāvājumus 🙂

3
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: