Uzlādēts atver uzlādes ierīču viedveikalu mājsaimniecībām un uzņēmumiem

1

Turpinot sabiedrības izglītošanu un elektromobilitātes popularizēšanu Uzladets SIA ir uzsācis elektromobiļu uzlādes iekārtu un aksesuāru tirdzniecību mājsaimniecībām un uzņēmumiem. Ar šīm uzlādes ierīcēm var veikt uzlādi pat 10 reizes ātrāk nekā izmantojot mājsaimniecības rozeti.

EO Mini uzlādes stacija

EO Mini uzlādes stacija

Turpinot sabiedrības izglītošanu un elektromobilitātes popularizēšanu Uzladets SIA ir uzsācis elektromobiļu uzlādes iekārtu un aksesuāru tirdzniecību mājsaimniecībām un uzņēmumiem. Ar šīm uzlādes ierīcēm var veikt uzlādi pat 10 reizes ātrāk nekā izmantojot mājsaimniecības rozeti.

Sākot no marta vietnē veikals.uzladets.lv ir uzsākta elektroauto uzlādes iekārtu un to aksesuāru tirdzniecība. Uzlādes iekārtas ir pieejamas no vairākiem zīmoliem – Schneider Electric, KEBA, EO, Etrel, NRGkick, Ensto – un tās ir piemērotas lietošanai jebkurā vietā ar atbilstošu elektrības pieslēgumu. Iegādei ir pieejami arī uzlādes kabeļi, strāvas stipruma regulatori un vairāki tematiskie aksesuāri elektroauto cienītājiem, piemēram, krekli ar tematisko apdruku, automašīnu uzlīmes u.c.

Pēdējos gados elektroauto skaits Latvijā palielinās ar vidēji 45% pieaugumu gadā (49% 2019. gadā). Arī publisko uzlādes staciju skaits palielinās. Esošās prognozes un publiskie plāni liecina, ka nākamo 10 gadu laikā Latvijā būs 36’000 elektroauto un 300 ātrās līdzstrāvas uzlādes stacijas. Tas liecina, ka veidosies straujš pieprasījums pēc lēnajām un vidēji ātrajām uzlādes stacijām mājsaimniecībām un uzņēmumiem.

Uzlādējot automašīnu mājās, drošāk un ērtāk ir izmantot uzlādes staciju nevis ierasto rozeti ar adapteri, kas iekļauts automašīnas komplektācijā. Pie sienas vai atsevišķa staba piestiprināta uzlādes stacija ir vizuāli pievilcīgāka, kā arī sniedz papildus drošības funkcijas, ko rozete nespēj sniegt.

Vairums mūsdienu elektriskās mašīnas iespējams uzlādēt ar jaudu, kas ir 5 reizes lielāka, nekā pieejama rozetē un arvien pieaug to automašīnu skaits, kuras lādējamas ar vēl lielāku jaudu, attiecīgi samazinot automašīnas pilnai uzlādei nepieciešamo laiku.

Kārlis Mendziņš, Uzladets SIA valdes loceklis

Uzlādes laiks ir atkarīgs gan no paša elektrotransportlīdzekļa, gan no uzlādes ierīces, gan no elektroenerģijas pieslēguma. Piemēram, Renault Zoe spēj veikt uzlādi ar 22 kW (3 fāzes, 32 ampēri) maksimālo jaudu, bet Nissan Leaf ar 7 kW (1 fāze, 32 ampēri). Drošai uzlādes ierīču darbībai tiek rekomendēts, ka tās uzstāda profesionāļi. Konsultācijas par to var nodrošināt Uzlādēts partneri.

Augot elektroauto skaitam Latvijā, publiskās uzlādes vietu skaits pēc pieciem gadiem varētu būt vismaz 1000, bet pēc 10 gadiem – vairāk nekā 3000. Eiropas Savienības direktīvas rekomendē, ka uz 10 automašīnām ir nepieciešams viens publiskās uzlādes punkts, kas var būt ar dažādu jaudu – lēnā (<7 kW), vidēji ātrā (<50 kW) vai ātrā (>=50 kW DC).

Uzlādes iekārtu un to aksesuāru tirdzniecība ir likumsakarīgs Uzlādēts.lv elektroauto un atjaunīgo energoresursu ziņu bloga attīstības solis. Papildus informācija: https://veikals.uzladets.lv/

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Visvaldis
Visvaldis
Viesis
14/03/2020 20:37

Priekš Nissan un citiem ar SAE J1772 aprīkotiem elektromobīļiem,šis piedāvājums man izskatās izdevīgāks! Taču saprotu – garantija ir arī prece-pakalpojums par kuru ir jāmaksā .
https://www.aliexpress.com/item/4000449266631.html?spm=

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: