Enefit dāvina saules enerģijas sistēmas SOS bērnu ciematiem

0

Enefit, otrs lielākais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā, sadarbībā ar SOS Bērnu ciematu asociāciju īstenojis pirmos zaļās enerģijas dāvinājuma projektus, finansējot un uzstādot saules enerģijas sistēmas SOS bērnu ciematā Īslīcē un Jauniešu mājā Jelgavā.

SOS bērnu ciemata zāle

SOS bērnu ciemata zāle

Enefit sadarbībā ar SOS Bērnu ciematu asociāciju īstenojis pirmos zaļās enerģijas dāvinājuma projektus, finansējot un uzstādot saules enerģijas sistēmas SOS bērnu ciematā Īslīcē un Jauniešu mājā Jelgavā.

Jaunās iniciatīvas ietvaros Enefit, otrs lielākais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā, dažādām sabiedriskā labuma organizācijām sniedz atbalstu savas energosaimniecības uzlabošanai ar videi draudzīgiem risinājumiem, palīdzot efektīvāk izmantot energoresursus un mazināt ikdienas izdevumus.

SOS bērnu ciematā Īslīcē un Jelgavas SOS jauniešu mājā kopumā uzstādīti 20 saules enerģijas paneļi. Tādejādi kopējā uzstādīto sistēmu jauda sasniedz 6,4 kilovatus, un visa gada garumā, saražojot 6014 kWh, tās spēs nodrošināt elektroenerģijas izmaksu samazinājumu par aptuveni 50%. Turklāt arī tiks būtiski mazināts iestāžu radītās ekoloģiskās pēdas nospiedums: vidē nenonāks vairāk nekā 1700 kg CO2 izmešu gadā.

Šis ir loģisks turpinājums pērnā gada Ziemassvētkos aizsāktajai sadarbībai, kurs ietvaros izvēlējāmies ar praktiskām zināšanām un risinājumiem atbalstīt tos, kuri ikdienā visus spēkus velta rūpēm par apkārtējiem. Ikdienas izdevumi par elektrību vai apkuri veido regulāru un būtisku daļu šo organizāciju budžetā. Tādēļ, piedāvājot risinājumu, kā rūpēties par vidi, un vairojot zināšanas par energoefektivitāti, sniedzam pozitīvu pievienoto vērtību ilgtermiņā un iespēju vairāk līdzekļu veltīt tiešajai darbībai. Mēs ne tikai uzstādām saules enerģijas paneļus, bet arī kopā ar kolēģiem dodamies ciemos pie SOS ciemata iemītniekiem, lai atraktīvas erudīcijas spēles veidā apgūtu, kā efektīvāk izmantot enerģiju un mazināt savu ietekmi uz vidi. Jau šobrīd ir skaidrs, ka turpināsim šo iniciatīvu, meklējot jaunas iespējas, kā ar savu pieredzi atbalstīt dažādas sociālas organizācijas.

Enefit valdes loceklis Krists Mertens

Saules paneļu iegādes un uzstādīšanas izmaksas pilnībā sedz Enefit. Tāpat uzņēmums nodrošinās arī sistēmu apkalpošanu un garantijas 25 gadu periodā.

Kā skaidro SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja, ikdienas komunālo pakalpojumu izdevumi veido būtisku daļu no organizācijas ikmēneša tēriņiem, tāpēc dažādi energoefektivitātes paaugstināšanas un ikdienas tēriņu samazināšanas veidi tiek izvērtēti regulāri.

SOS bērnu ciematu ģimenes dzīvo drošā un sakārtotā vidē, kuras uzturēšanai jāvelta ne mazums līdzekļu. Tādēļ ikdienā pievēršam uzmanību gan energoresursu taupīgai lietošanai, gan veicam dažādus pasākumus mājokļu energoefektivitātes paaugstināšanai. Mums ir liels prieks, ka šajā procesā talkā nāk arī tādi atsaucīgi uzņēmumi kā Enefit, kas šogad parūpējās par saules enerģijas sistēmu uzstādīšanu Īslīces SOS bērnu ciematā un Jelgavas SOS jauniešu mājā, kā arī iesaistīja SOS ģimenes atraktīvā apmācību programmā par energoefektivitātes jautājumiem. Uzņēmuma atbalsts palīdzēja mums vienlaicīgi uzlabot ģimeņu dzīves vidi un iemācīt bērniem, kā saudzīgi un saprātīgi izturēties pret apkārtējo vidi.

SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja

Enefit turpina sadarbību ar SOS bērnu ciematiem visā Latvijā, lai uzlabotu arī citu ēku energosaimniecību, kā arī pastāvīgi izvērtē iespējas sniegt atbalstu arī citām organizācijām, kas atbalsta dažādas mazāk aizsargāto iedzīvotāju grupas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: