EPA atzīst Hyundai un Tesla par enerģijas ekonomijas līderiem

0

ASV Vides aizsardzības aģentūra (EPA) atzinusi Hyundai un Tesla par nozares līderiem savā jaunajā 2023. gada Automobiļu tendenču ziņojumā – vienā no atzītākajiem nozares pētījumiem par siltumnīcefekta gāzu emisiju un degvielas ekonomiju.

Hyundai Ioniq 6

Hyundai Ioniq 6 (Ražotāja foto)

ASV Vides aizsardzības aģentūra (EPA) atzinusi Hyundai un Tesla par nozares līderiem savā jaunajā 2023. gada Automobiļu tendenču ziņojumā – vienā no atzītākajiem nozares pētījumiem par siltumnīcefekta gāzu emisiju un degvielas ekonomiju.

Ar visaugstāko ekonomiju un mazākajiem CO2 izmešiem plašpatēriņa auto ražotāju vidū Hyundai ieņēma otro vietu, piekāpjoties vien Tesla, kuras klāstā ir tikai elektriski modeļi. Saskaņā ar ziņojumu no 2017. līdz 2022. gadam Hyundai CO2 emisiju samazinājis no 193,25 līdz 187,65 g/km, savukārt reālo degvielas patēriņu uzlabojis no 8,22 līdz 8,08 l/100 km.

EPA Automobiļu tendenču ziņojums ir svarīgs barometrs, kas atspoguļo nozares progresu degvielas ekonomijā, un mēs lepojamies, ka šī gada dati uzskatāmi atklāj mūsu sasniegumus šajā jomā. Mēs esam līderi gan oglekļa emisijas, gan degvielas patēriņa samazināšanā un turpinām virzību uz elektrifikāciju. Mēs uzskatām, ka tas ir svarīgs solis, lai palīdzētu cilvēcei samazināt ietekmi uz vidi, un plānojam 2024. gadā palielināt hibrīda un elektroauto pārdošanas apjomu.

Hosē Munjoss, Hyundai Motor Company prezidents un globālais direktors, kā arī Hyundai Motor North America prezidents un vadītājs

Hyundai ir apņēmības pilns realizēt savus elektrifikācijas plānus un šobrīd piedāvā 10 elektriskos, hibrīda, uzlādējamā hibrīda un ūdeņraža modeļus, tostarp pieprasītos IONIQ 5 un IONIQ 6 un pilnīgi jauno KONA Electric. Pērn elektroauto veidoja 7% Hyundai pārdošanas apjoma, un, salīdzinot ar 2022. gadu, to noiets palielinājies par 103%.

Hyundai Motor Company plāno globāli ieviest vairāk nekā 17 jaunus akumulatora elektroauto un līdz 2030. gadam iekarot 7% pasaules elektromobiļu tirgus. Saskaņā ar EPA ziņojumu kopumā nozarē jaunu transportlīdzekļu CO2 emisijas un degvielas ekonomijas rādītāji piedzīvojuši lielākos uzlabojumus pēdējos deviņos gados, automobiļiem sasniedzot rekordzemu CO2 emisiju un rekordlielu degvielas ekonomiju. Provizoriskie dati liecina, ka šāda tendence turpināsies – abi rādītāji 2023. modeļa gadā uzlabosies vēl vairāk.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: