Uzlādes stacija dau...
 
Dalīties:
Paiņojumi
Notīrīt visu

Uzlādes stacija daudzdzīvokļu mājai

Forums 1
(@thephrmcst)
0% uzlādēts

Čau visiem!

Esmu iegādājies VW e-UP 32.3 kWh un sāku prātot par iespēju auto lādēt pie mājām. 

Tā kā atrodos ārpus Rīgas, tad aizņemtība pie ātrās uzlādes stacijas pagaidām problēmas nesagādā, taču uz nākotni (tuvu vai tālu) gribētos saprast, kāds risinājums maniem paradumiem būtu ērtākais/izdevīgākais. Tā kā dzīvoju trešajā stāvā, tad pagaidām neesmu izmantojis pagarinātāja opciju ar lēno 2,3kW lādēšanu. 

Pie esošās ātro uzlādes staciju cenām 0,15eur/min (0,3-0,35eur/kWh) pie vada pavadu līdz 30min un cenšos to lādēt tikai vienvirziena braucieniem. Ja lādētājs būtu pie mājas, tad visticamāk lādētu virs tiem 80%, jo tas, iespējams, sanāktu izdevīgāk un protams ērtāk. Biržas cenu arī gan jau medītu 😉 

Lūdzu padalāties ar savām pieredzēm no 0 līdz fināla izmaksām.

Paldies!

Citēt
Topic starter Izveidots : 19/06/2022 3:01 pm
Tēmturi
Kārlis Mendziņš
(@kmendzins)
Uzlādēts Admin

Lētākais variants: Jāsaskaņo ar 50%+1 mājas iedzīvotāju par uzlādes stacijas uzlikšanu pie mājas. Visdrīzāk vajadzēs vēl vienu elektrības pieslēgumu. Tad lielākās izmaksas būtu pati uzlādes stacija. Atšķirībā no izvēlētās uzlādes stacijas, izmaksas varētu būt ap 1500 €.

Dārgāks variants: To pašu, bet ne pie mājas sienas. Atsevišķs pedestāls/stabs. Potenciāli būtu jāsaskaņo ar būvvaldi.

Ilgais variants: palūgt, lai kāds publiskais uzliekas tuvumā. SimpleCharge ir interesants risinājums, kurā izmanto gaismas stabus, lai izvietotu uzlādes stacijas.

Atcerieties - nav tāda lieta, kā pašlādējošs hibrīds

ReplyCitēt
Izveidots : 27/06/2022 11:41 am