Google

Google jau ir atsvēruši savu oglekļa mantojumu

Tehnoloģiju giganti ir vieni no ietekmīgākajiem spēkiem mūsdienu pasaulē. Tie ir arī vieni no lielākajiem enerģijas patērētājiem. Google paziņojuši, ka ir atsvēruši savu oglekļa pēdu, kas radusies kopš uzņēmuma radīšanas 1996. gadā.

Google ir viens no tehnoloģiju uzņēmumiem, par kuru visi mūsdienās zina. Ne visi zina, ka Google nav tikai meklētājs internetā, bet arī tehnoloģiju un pakalpojumu ražotājs un attīstītājs.

Savā dibināšanas desmitgadē, Google bija viens no pirmajiem lielajiem uzņēmumiem, kā darbība bija klimatneitrāla. Otrajā desmitgadē viss uzņēmums izmantoja 100% atjaunīgo enerģiju. Līdz 2030.g. Google plāno strādāt pilnībā bez izmešiem visos darbības laukos. Tas nozīmē, ka jau šobrīd katrs jautājums, ko meklē Google meklētājā, vai katra ceļa norāde, ko sniedz Google Maps, ir klimatneitrāla.

Pāri visam, Google jau ir atsvēruši savu CO2 pēdu, kas radusies kopš uzņēmuma dibināšanas ar zinātniski pamatotām mežu audzētavām un citiem CO2 atsverošiem pasākumiem. Ar to uzņēmums neapstājas un plāno investēt ievērojamas naudas summas, lai palīdzētu cīņai ar klimata krīzi. Augustā vien Google investēja 5.75 miljardus ASV dolāru.

  Septiņi karsti gadi – pasaulē siltākie novērojumu vēsturē

Ne tikai nauda tiks investēta projektos, bet arī jauni projekti tiks realizēti – Google plāno uzstādīt vēja parkus ar kopējo 5 GW jaudu līdz 2030. gadam visintensīvākajās pasaules ražošanas vietās. Ar mākslīgā intelekta palīdzību, uzņēmums jau tagad spēj palīdzēt efektīvāk apsaimniekot mājas.

Plašāka informācija ir pieejama g.co/carbonfree.

Uzlādēts komentārs

Nesen ziņoju par Apple Inc, kas ir apņēmušies darīt to pašu. Apple pat domā soli tālāk – kompensēs viņu lietotāju izmešus. Microsoft arī līdz 2030. gadam plāno būt klimatneitrāls un līdz 2050. gadam kompensēt vēsturiskās emisijas. Amazon, kas ir vēl viens milzīgs tehnoloģiju uzņēmums, plāno būt klimatneitrāls līdz 2040. gadam.

Prieks, ka lielākie par to aktīvi domā. Tagad ceru sagaidīt līdzīgas ziņas no vietējiem uzņēmumiem. Ja pareizi atminos, tad Latvenergo plāno piedāvāt vienīgi no AER iegūtu enerģiju ne vēlāk kā 2050. gadā.

Google jau ir atsvēruši savu oglekļa mantojumu 1
Google jau ir atsvēruši savu oglekļa mantojumu 2
balsojumi
Raksta novērtējums