Porsche Taycan un Mercedes-Benz EQC Eleport & Alexela 160 kW uzlādes stacijas atklāšanā

Igaunija atjauno elektroauto subsīdijas

Gada sākumā Igaunijā bija pieejamas valsts subsīdijas elektroauto iegādei, kuru budžets tika iztērēts 4 stundu laikā. No oktobra mūsu ziemeļu kaimiņi izsludina otro subsīdiju kārtu.

Ar kopējo budžetu 400’000 € Igaunija ir paziņojusi, ka no oktobra atkal būs pieejama valsts subsīdijas elektroauto iegādei 5’000 € apmērā par vienu transportlīdzekli.

Iepriekšējā subsīdija, kas tika izsmelta 4 stundu laikā, izraisīja tik lielu interesi, ka valsts paziņoja, ka abām kārtām paredzētos līdzekļus izmantos pirmajā kārtā, bet otrajai kārtai meklēs papildus finansējumu. Dēļ tā, ka nācās meklēt papildus līdzekļus, otrā kārta tika pārcelta uz rudeni.

Vēlreiz uz subsīdiju noteikti nevarēs pieteikties tās pašas personas, kas saņēma subsīdiju pirmajā kārtā, bet vairāk par pieteikšanās nosacījumiem varēs iepazīties tuvāk oktobra beigām.

Pirmās kārtas nosacījumi bija sekojošie:

  • M1 vai N1 kategorijas transportlīdzekļi
  • Transportlīdzeklis maksā zem 50’000 € bez PVN
  • 4 gadu laikā transportlīdzeklim ir jāveic 80’000 km
  • Vismaz 80% no veiktā nobraukumu ir jāveic Igaunijā

Iepriekšējai budžets bija ievērojami lielāks (1.16 miljoni eiro) un ar tā atbalstu tika iegādāti 232 elektroauto. Ar šī atbalsta palīdzību varēs iegādāties 80 elektriskās automašīnas.

Igaunija atjauno elektroauto subsīdijas 1
Igaunija atjauno elektroauto subsīdijas 2
5 1 balsojums
Raksta novērtējums