Honda būs 100% elektriska 2040. gadā

0

Honda paātrinās elektrifikācijas procesu un piedāvās jaunus elektroauto no jaunās speciālās platformas e:Architecture. Pirmie elektroauto no šīs platformas būs jau 2024. gadā.

Honda e

Honda e (Publicitātes foto)

Honda paātrinās elektrifikācijas procesu un piedāvās jaunus elektroauto no jaunās speciālās platformas e:Architecture. Pirmie elektroauto no šīs platformas būs jau 2024. gadā.

Honda paziņoja par galvenajiem mērķiem elektrificētu transportlīdzekļu pārdošanai tuvākajā nākotnē. Lielākajos tirgos Japānas uzņēmumam līdz 2040. gadam 100% no pārdošanas apjoma būs bateriju un ūdeņraža elektriskie transportlīdzekļi, kas sasniegtu 40% pārdošanas apjoma līdz 2030. gadam un 80% līdz 2035. gadam. Ceļā uz šiem mērķiem, sākot ar desmitgades otro pusi, Honda plāno izlaist virkni jaunu EV modeļu, kuru pamatā ir jauna platforma – e:Architecture.

Honda globālais prezidents un izpilddirektors Toshihiro Mibe, sniedzot paziņojumu, izteicās, ka Honda uzskata, ka divi galvenie uzdevumi, ar ko saskaras uzņēmums, ir uzņēmuma ietekmes uz vidi samazināšana un drošības sasniegumu īstenošana cilvēku dzīvības aizsardzībai. Attiecīgi Honda formalizē savus mērķus, lai līdz 2050. gadam panāktu oglekļa neitralitāti visiem produktiem un korporatīvajām darbībām, kā arī līdz 2050. gadam panāktu visā pasaulē nulles satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits, iesaistot Honda automašīnas un motociklus.

Jaunā Honda e:Architecture EV platforma

Sākot ar 2020. gadu otro pusi, Honda piedāvās vairākus jaunus EV modeļus no jaunas platformas – e:Architecture. Šie EV modeļi vispirms tiks ieviesti Ziemeļamerikas tirgū un pēc tam citos pasaules reģionos. Turklāt Honda kopīgi ar GM izstrādā divus liela izmēra EV modeļus, kas tirgū nonāktu jau 2024. gadā.

GM Ultium bateriju paka
GM Ultium bateriju paka

100% EV līdz 2040. gadam

Visos lielākajos tirgos Honda centīsies palielināt elektrisko akumulatoru (EV) un ūdeņraža šūnu elektrisko (FCV) transportlīdzekļu attiecību kopējā vienību pārdošanas apjomā kopā līdz 40% līdz 2030. gadam, līdz 80% līdz 2035. gadam un pēc tam līdz 100 % visā pasaulē līdz 2040. gadam.

Cietvielu akumulatori

Honda paziņoja par mērķi padarīt cietvielu akumulatorus pieejamus jauniem Honda EV modeļiem, kas tiks ieviesti 2020. gadu otrajā pusē. Honda veic neatkarīgus pētījumus par cietvielu akumulatoriem, lai palielinātu elektrificēto transportlīdzekļu jaudu un samazinātu nākamās paaudzes akumulatoru izmaksas. Pamatojoties uz laboratorijas pētījuma panākumiem, Honda no šī fiskālā gada veiks ražošanas tehnoloģijas pārbaudi, izmantojot demonstrācijas līniju.

Drošības iniciatīvas

Drošības jomā Honda ir apņēmusies līdz 2050. gadam visā pasaulē censties panākt nulles automašīnu un motociklu sadursmes, iesaistot Honda produktus. Tā kā daudzi motociklu izraisītie sadursmju gadījumi ir saistīti ar automašīnām, Honda centīsies piemērot savus universālos ADAS visiem jaunajiem automobiļu modeļiem, kurus uzņēmums līdz 2030. gadam ieviesīs lielākajos tirgos.

Uzlādēts viedoklis

Ņemot vērā, ka Honda ir Japānas uzņēmums un Japānā ir ļoti populāri K-segmenta automašīnas, nav arī brīnums, ka Honda ir apņēmusies piedāvāt šādas elektriskās mašīnas. Žēl, ka tās ārpus šīs valsts nevarēsim tās iegādāties. Vēl viena Japānas autouzņēmumu īpašība ir fantazēt par ūdeņradi.

Šī doma par ūdeņradi kļūst aizvien blāvāka. Pat Toyota ir paziņojuši, ka piedāvās vairāk bateriju elektroauto kā ūdeņraža….

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: