Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Hyundai Kona

Hyundai sāk Kona Electric piegādi

2018. gada 15. augusts

Pirmās no 20’000 rezervētajām Hyundai Kona Electric ir pienākušas Norvēģijā. Šis relatīvi lētais elektromobilis, kas spēj veikt 500 km, braucot pa šoseju, bez uzlādes, ir pat ļoti pieprasīts.

Oujvinds Lillestroms Knudsens (Øyvind Lillestrøm Knudsen), Hyundai Motor Norway produktu menedžeris teica:

“Nav brīnums, ka Kona Electric ir tik pieprasīta. Šī ir pirmā elektriskā automašīna par saprātīgu cenu, kas iekļauj milzīgu nobraucienu, pilnu klāstu ar aktīvās drošības sistēmām un pilnīgu multimediju vidi.”

Lai gan Hyundai lauvas tiesu tirgo vietējā tirgū, nākamie simti jau ir ceļā uz Norvēģiju.

Kona Electric būs pieejama divās variācijās. “Mazās bateriju pakas” un “lielās bateriju pakas” varianti atšķirsies ar bateriju izmēriem – 39.2 kWh un 64 kWh attiecīgi. Ar 39.2 kWh bateriju paku būs iespējams veikt 300 km starp uzlādēm, bet ar 64 kWh- 470 km. Ar 64 kWh baterijas paku aprīkotā Kona Electric Norvēģijā maksā sākot no 325’900 kronām, kas ir aptuveni 34’200 €.

 

Salīdzināšanai Nissan Leaf, kas spēj veikt 270 km ar vienu uzlādi, Latvijā maksā sākot no 35’900 €. Vēl gan nav zināms, kad Latvijā varēs iegādāties elektrisko Kona, bet tam vajadzētu būt iespējamam jau drīzumā. Diemžēl, Hyundai paziņoja, ka ražos gadā vien 30’000 šos elektromobiļus, kas nozīmē, ka var nākties gaidīt ilgi uz to.

Avots: Electrek

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš

Latest posts by Kārlis Mendziņš (see all)

Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Hyundai sāk Kona Electric piegādi 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no