Sagatavoti ieteikumi par ventilāciju izglītības iestādēs

2

Ekonomikas ministrija izstrādājusi informatīvu materiālu par decentralizētajām ventilācijas sistēmām izglītības iestādēs. Stabilai un kontrolētai gaisa apmaiņai telpās nepieciešama mehāniskā ventilācija, kas spēj nodrošināt komfortu un atbilstošus gaisa kvalitātes rādītājus visa mācību procesa garumā.

Grāmatas un ābols

Grāmatas un ābols

Ekonomikas ministrija izstrādājusi informatīvu materiālu par decentralizētajām ventilācijas sistēmām izglītības iestādēs. Stabilai un kontrolētai gaisa apmaiņai telpās nepieciešama mehāniskā ventilācija, kas spēj nodrošināt komfortu un atbilstošus gaisa kvalitātes rādītājus visa mācību procesa garumā.

Toy_bZ4X_932x300_lat
Advertisement

2020.gada 22.decembra Ministru kabineta sēdē Ekonomikas ministrijas iepazīstināja ar priekšlikumiem gaisa kvalitātes uzlabošanai izglītības iestādēs ar mērķi mazināt Covid-19 inficēšanās risku. Ministru kabinets apstiprināja rīcības plānu, kas ietver kompleksus pasākumus kuri ir vērsti gan uz īstermiņa problēmu risinājumiem, gan ilgtermiņa ventilācijas sistēmu uzlabojumu izglītības iestādēs. Kā viens no rīcības plānā iekļautajiem pasākumiem bija uzdevums EM skolu dibinātāju vajadzībām sagatavot informatīvu materiālu par decentralizētajām ventilācijas sistēmām, to cenām un uzstādīšanas izmaksām.

Ekonomikas ministrija apzinājusi situāciju tirgū un apkopojusi informāciju par decentralizētajām ventilācijas sistēmām, to cenām un uzstādīšanas izmaksām. Informatīvajā materiālā apkopota informācija no biedrības Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība un aptaujātajiem ventilācijas iekārtu piegādātājiem.

Ministrija secinājusi, ka tirgū pastāv dažādas iekārtas un sistēmas efektīvas ventilācijas nodrošināšanai, kas ir viegli uzstādāmas telpās, kurās tas ir nepieciešams. Tirgū pieejamas dažādas decentralizētās ventilācijas sistēmas, kurām ir atšķirīga uzbūve, darbības principi, kā arī cena, uzstādīšanas un apkopes izmaksas. Tās ir efektīvs risinājums gadījumiem, ja izglītības iestādes ēkas specifika vai mācību procesa organizācija ir tāda, kas neļauj vēdināt telpas, atverot logus, vai arī centralizētā mehāniskā ventilācijas sistēmas izbūve nav iespējama.

Ekonomikas ministrija aicina izglītības iestādes iepazīties ar sagatavoto informatīvo materiālu, lai izvēlētos sev piemērotāko decentralizēto ventilācijas sistēmu, kas ļautu sasniegt vislabākos rezultātus. Detalizēti ar pērn decembrī Ministru kabinetā izskatīto Informatīvo ziņojumu Par priekšlikumiem gaisa kvalitātes uzlabošanai izglītības iestādēs ar mērķi mazināt Covid-19 inficēšanas risku un apstiprināto rīcības plānu var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

Uzlādēts pārbauda gaisa kvalitāti ar Aranet4

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
2 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Riepa
20/02/2021 08:38

Labs mēģinājums aktualizēt gaisa sastāva analīzi Rīgā! Tas CO2 mērītājs ir gana labs, bet gaisā ir vēl daudz kaitīgāki indīgie savienojumi no transporta degvielām ko pilsētnieki un tās viesi elpo. Jāpanāk, ka darbojas gaisa monitoringa sistēma, kas mērā arī NOx un kaitīgos PM. Noteikti diezgan piesārņotas ir ielas un zeme to tuvumā, kas ir akumulējusi šmuces. To pašu varētu aicināt pamērīt Latvijas mazpilsētās, piemēram, skolniekiem, kuriem tas rūp.

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Riepa
20/02/2021 09:24

Tu saliec divas lietas vienā katliņā. Raksts ir par skolu gaisa kvalitāti, kur svarīgs ir CO2 mērījums. CO2 līmeni rada cilvēki, tā līmenis klasēs indicē ventilācijas efektivitāti. Nākošais solis pēc labas ventilācijas, konstatēt vai tas “svaigais” gaiss, kuru izmanto ventilācijas iekārta, patiešām ir svaigs. Tas attiecās uz lielajām pilsētām. Pilsētas gaisā visticamāk dominēs transporta piesārņojums – cietās daļiņas, NOx, bet CO2 būs nebūtiski palielināts, salīdzinājumā ar neventilētu skolas telpu.

2
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: