Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Mana balss Nissan Leaf

Iniciatīva par valsts atbalstu elektrotransportam

2019. gada 19. marts

Portālā ManaBalss.lv ir iesniegta iniciatīva par valsts atbalstu elektrotransporta iegādes veicināšanai. Šajā iniciatīvā paredz 5’000 € lielu atbalstu, iegādājoties jaunu elektrotransportu.

Portāls ManaBalss.lv ir sabiedrības iniciatīvu platforma, kurā ikviens Latvijas pilsonis var ievietot savu iniciatīvu un vākt parakstus tās nogādāšanai Saeimā. Vakar tika iesniegta iniciatīva šajā portālā ar nosaukumu “Par valsts atbalstu elektrotransporta iegādes veicināšanai”.

Tās pamatā ir Latvijas valsts neesošais tiešais atbalsts e-mobilitātei. Norvēģija tiek minēts kā labais piemērs, kas dažu gadu laikā panāca to, ka katrs otrais jaunais reģistrētais transportlīdzeklis ir elektriskais un vispopulārākais jaunais transportlīdzeklis ir elektromobilis Nissan Leaf.

Ar vienkāršu aprēķinu tiek parādīts, ka, lai dubultotu pagājušā gada pieaugumu, vajadzētu vien 1.5 miljonu €, ja valsts līdzfinansētu 5’000 € no iegādes cenas.

Balsot par šo iniciatīvu var šeit.

Iniciatīvas apraksts:

Pasaule virzās uz atteikšanos no fosilās degvielas izmantošanas, bet Latvijā 2018. gadā pirmo reizi reģistrēti tikai 152 elektrotransportlīdzekļi (ETL), kopējam skaitam sasniedzot 558, kas nav pat 0,1 procents no valstī reģistrētajiem transporta līdzekļiem. Tikmēr Norvēģijā, katrs otrais no jauna reģistrētais transporta līdzeklis ETL. Auto ražotāji turpina ieviest ar vien jaunus ETL modeļus, taču Latvijā pieejamais modeļu klāsts ir ļoti ierobežots, salīdzinot ar citām Eiropas un pasaules valstīm. Latvijā ir nepieciešams veicināt videi draudzīga transporta iegādi un lietošanu. Tiek investēti līdzekļi, lai attīstītu uzlādes tīklu visā valsts teritorijā, kas ļauj sasniegt jebkuru vietu arī ar ETL. Šī tīkla attīstība apsteidz tā izmantošanas potenciālu.

Ieviest atbalsta programmu ETL iegādei, piešķirot valsts subsīdiju vismaz 5000 Eiro apmērā par katru jauno auto. Pat dubultojot jaunu reģistrēto ETL skaitu līdz 300 vienībām būtu nepieciešami tikai 1,5 miljoni eiro. Šo summu varētu iegūt pārdalot ienākumus, kas gūti no akcīzes nodokļa par naftas produktiem.

Sabiedrība virzītos uz dzīvi tīrākā vidē. Dotu signālu pasaulei, ka Latvija tiešām grib un var būt zaļākā valsts pasaulē. Palielinātos pieejamo ETL modeļu klāsts, kas ļautu atrast ETL atbilstošu katra gaumei. ETL īpašnieki Rīgā var bez maksas izmatot Rīgas Satiksmes apsaimniekotās autostāvvietas.

Elektromobiļu skaits Latvijā audzis par 42% 2018. gadā

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Iniciatīva par valsts atbalstu elektrotransportam 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: