Izveidots Nākotnes mobilitātes konsorcijs

0

Lai stiprinātu Latvijas pozīciju transporta un mobilitātes sektorā, pārnozaru sadarbības organizācija Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris kopā ar inovatīviem šīs jomas uzņēmumiem un pētniecības iestādēm izveidojis Nākotnes mobilitātes konsorciju.

EV mežš

EV mežš

Lai stiprinātu Latvijas pozīciju transporta un mobilitātes sektorā, pārnozaru sadarbības organizācija Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris kopā ar inovatīviem šīs jomas uzņēmumiem un pētniecības iestādēm izveidojis Nākotnes mobilitātes konsorciju.

Nākotnes mobilitātes konsorcija mērķis ir veicināt Latvijas kompetenci un iespējas šajā nozarē, attīstot nacionālo industriju. Konsorcijs apvieno komersantus, pētniecības organizācijas, publiskos partnerus, kā arī sabiedrības līdzdalību, lai veicinātu jaunas iniciatīvas, profesionālu viedokļu apmaiņu un pārnozaru sadarbību.

Transports un mobilitāte ir modernas un efektīvas ekonomikas mugurkauls. Turklāt šis sektors Eiropas Komisijas noteiktā “zaļā kursa” kontekstā, paredzams, piedzīvos lielas pārmaiņas. Pāreja uz zaļo ekonomiku būs liels izaicinājums un milzīga iespēja Latvijai – it īpaši transporta un mobilitātes sektorā. Transports un mobilitāte ir kompleksa nozare, un tās veiksmīgai attīstībai nepieciešama visu pušu mijiedarbība, domāšanas maiņa un ilgtspējīga, koordinēta pieeja izaicinājumu risināšanai.

“Green-Tech Latvia” valdes loceklis Salvis Roga

Nākotnes mobilitāte tiek uzskatīta par multimodālu, un tajā dominē zaļās un viedās tehnoloģijas – no dažādām piedziņas tehnoloģijām un degvielām līdz pat IoT un mākslīgajam intelektam. Klastera nākotnes mobilitātes virziens ir platforma, kas apvieno mobilitātes spēlētājus, dodot tiem iespēju darboties efektīvāk un sasniegt mērķus ātrāk.

“Zaļo un Viedo Tehnoloģiju klasteris” jeb Green-Tech Latvia ietver ilgtspējīgai Latvijas attīstībai nozīmīgus sektorus, kas vienlaikus ir arī viedās specializācijas stratēģijas prioritārās nozares – mašīnbūve un aparātbūve, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un kosmosa tehnoloģijas, energoefektīvas būves, efektīva ražošana un videi draudzīgi izejmateriāli. Šī sinerģija ļauj veiksmīgi izmantot pieejamos resursus un panākt iespējami efektīvāku Latvijas tautsaimniecības vides attīstību. Klasteris apvieno vienus no visstraujāk augošajiem uzņēmumiem ar ievērojamu eksporta īpatsvaru un attīstības potenciālu Latvijas tautsaimniecības prioritārajās nozarēs.

Šobrīd Nākotnes mobilitātes konsorciju biedru atbalstītāju vidū ir “Latvijas Mobilais Telefons”, “Ferrus”, “Electrify”, “Fiqsy”, “CityBee”, “Lesla Technologies”, “TransfoElectric”, “Global Wolf Motors”, “HyMet”, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija, “e-mobility.lv”, “Z-Triton”.

Aktivitāte tiek realizēta Biedrības “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris”, Klastera programmas ietvaros (Līguma Nr. 3.2.1.1/16/A/016).

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: