Sliedes

Plāno pirkt bateriju vilcienus

Tiek strādāts pie jauna vilcienu iepirkuma, kas pašlaik paredz septiņu jaunu bateriju vilcienu izmantošanu Rīgas un Pierīgas satiksmē. Atveseļošanas fondā paredzētie ieguldījumi jāīsteno līdz 2026. gadam.

Rīgas pilsētvidē paredzēts integrēt sešas dzelzceļa pieturas, veidojot pilsētas sabiedriskā transporta savienojumus ar dzelzceļu jeb mobilitātes punktus – Bolderāja, Šķirotava, Zemitāni, Sarkandaugava, Dauderi, Ziemeļblāzma, ziņo LSM.lv. Savukārt Pierīgā – divus mobilitātes punktus Carnikavā un Saulkrastos.

Plāno pirkt bateriju vilcienus 1
Satiksme Rīgas metropoles areālā. Avots: Satiksmes ministrija

Tiek paredzēti dažādi risinājumi, lai veicinātu ilgtspējīgu mobilitāti. Starp tiem ir arī jauns vilcienu iepirkums, kas paredz 7 jaunu bateriju vilcienu iegādi un izmantošanu Rīgā un Pierīgā. Uzstādījums ir nodrošināt dzelzceļa sasaisti ar pilsētas sabiedrisko transportu, velo un gājēju infrastruktūru un citiem risinājumiem, kas veicina ilgtspējīgu mobilitāti.

Starp citiem risinājumiem ir pie dzelzceļa stacijām izbūvētas segtas velonovietnes un metrobusu (autobusi, kas pietur mazāk pieturās) līnijas.

Uzlādēts viedoklis

Vilcieni patiesībā ir ļoti efektīvs pārvietošanās līdzeklis. Līdz ko ātrums ir uzņemts, nepieciešamā enerģija, lai uzturētu kustība ir smieklīgi maza. Zemāk video redzamais bateriju vilciens gala stacijā nonāk pat vairāk uzlādēts kā bija izbraucot. Tas, protams, iespējams pateicoties saules paneļiem uz jumta.

  Četru Citroën elektroauto debija Baltijas lielākajā auto izstādē

Šis iepirkums varētu būt vienīgais, par ko varētu Tāli Linkaiti uzslavēt no Uzlādēts puses.

Plāno pirkt bateriju vilcienus 2
Plāno pirkt bateriju vilcienus 3
balsojumi
Raksta novērtējums