Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Uzlādes pieslēgums Lielbornes muižā

Jauni uzlādes punkti tūrisma objektos

2020. gada 25. augusts

Gada pirmajā pusē, ne-tīkla uzlādes punktu karte, kuros var uzlādēt elektromobiļu akumulatorus, ir papildināta ar vairākiem tūrisma objektiem.

Šogad ne-tīkla uzlādes punktu karte, kur datus uztur biedrība “Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” (BIMAB), papildināta ar šādiem tūrisma objektiem:

  • dabas parkā “Daugavas loki” esošais atpūtas komplekss “Lielbornes muiža”,
  • “Lobes Krogs” (Lēdmane),
  • lauku māja “Caunītes” (Cenu pagasts), 
  • viesu māja “Ārpus laika” (Salaspils pagasts).

Jaunajos uzlādes punktos tūristi var uzlādēt elektromobiļu akumulatorus, izmantojot sadzīves rozetes pieslēgumu, saņemot e-auto braucējiem tīkamāko uzlādes veidu – uzlādi vietā, kur ir plānota ilgstoša apstāšanās.

Dati par jauno uzlādes punktu ir ievietoti biedrības BIMAB uzturētajā ne-tīkla uzlādes punkti Kartē. Kartē tiek apkopoti un regulāri aktualizēti dati par uzlādes punktiem, kas nav pieslēgti tiešsaistes pakalpojuma tīklam e-mobi un Elektrum.

Lobes krogs
Lobes krogs

Uzlādes pakalpojums tūrisma jomā kļūst aktuāls līdz ar sagaidāmo e-auto tūrisma izaugsmi, jo e-auto skaits pieaug lēcienveidīgi, un degvielas ­– elektroenerģijas – izmaksas, salīdzinot ar fosilās degvielas auto, ir daudz mazākas. Kopš 2018.gada elektromobiļu skaits Latvijā pieaug par apm. 50% 12 mēnešos: 2019.gadā tika reģistrēti 118 jauni elektromobiļi un 99 lietoti (kopā 217). 2020.gadā 6 mēnešu laikā elektromobiļu skaits Latvijā palielinājies par 27%. Prognozējams elektromobiļu skaita pieauguma paātrinājums Baltijā, jo Lietuvā un Igaunijā 2020.gadā uzsāktas elektromobiļu iegādes atbalsta programmas.

  Elektromobiļu salidojums Bānīša svētkos 5.septembrī [papildināts]

Kā apliecināja 2019.gadā Latvijā rīkotais Vācijas elektromobiļu rallijs, Latvija piesaista ar iespēju izmantot lieljaudas uzlādes punktu tīklu (e-mobi), kas nodrošina ātru uzlādi. Vienlaicīgi, rallija dalībnieki bija īpaši apmierināti ar iespēju uzlādēt savus e-auto un e-motociklus naktsmītnēs, izmantojot kādu no šiem pieslēgumiem: sadzīves rozete, trīs fāzu rozete, speciālais pieslēgums (Type-2). Saite uz Karti, kā arī uz uzlādes tīklu e-mobi un Elektrum atrodama www.bimab.lv.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Jauni uzlādes punkti tūrisma objektos 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: