Jūrmalā saules paneļu parku uzbūvē uz ūdens

0

Pašvaldības uzņēmums SIA “Jūrmalas ūdens” atklājis saules elektrostaciju, kurai analoga projekta Baltijā neesot. Jūrmalas iedzīvotājiem tas nozīmēs ne tik svārstīgus pakalpojuma tarifus.

Jūrmalas ūdens saules elektrostacija

SIA "Jūrmalas ūdens" saules elektrostacija (Autors: Novadu ziņas LTV)

Pašvaldības uzņēmums SIA “Jūrmalas ūdens” atklājis saules elektrostaciju, kurai analoga projekta Baltijā neesot. Jūrmalas iedzīvotājiem tas nozīmēs ne tik svārstīgus pakalpojuma tarifus.

Kā ziņo LSM, atsaucoties uz Zemgales reģionālo televīziju, uz ūdens nesen tapušais saules paneļu parks 2 hektāru platībā atrodas uzņēmuma “Jūrmalas ūdens” attīrīšanas iekārtu baseinā, jo Jūrmalas pilsētas teritorijā trūkst lauku zemes platības.

Abpusējie saules paneļi saules gaismu pārvērš elektroenerģijā gan no saules stariem no debesīm, gan arī no stariem, kas atstarojas no ūdens virsmas. Atšķirībā no saules paneļiem uz sauszemes vai ēku jumtiem, vasarā, kad ir karsts laiks un gaisa temperatūra ievērojami kāpusi, šie saules paneļi nezaudēs savu efektivitāti, jo dabiski tiks dzesēti no ūdenstilpes.

Ja mēs viņu pārvēršam gada skaitļos, tad tie ir aptuveni 2 miljoni kilovatu gadā, ko mēs plānojam saražot, kas ir līdzvērtīgs mūsu “Jūrmalas ūdens” attīrīšanas iekārtu kopējai jaudai.

SIA “Jūrmalas ūdens” valdes priekšsēdētājs Andris Rencis

Ūdens un kanalizācijas tīklu kopējais garums Jūrmalā ir viens no lielākajiem valstī – 500 kilometri, kas prasa attiecīgas apkalpošanas un sūknēšanas izmaksas. Un šogad janvārī jūrmalniekiem stājās spēkā jaunie tarifi. Pateicoties saules paneļiem, uzņēmums varēs taupīt uz elektroenerģijas izmaksām un stabilizēt iespējamo tarifu kāpumu nākotnē.

Objekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā divi miljoni eiro, no kuriem 1,7 miljoni ir Eiropas struktūrfondu līdzfinansējums. Kopējā saules paneļu parka jauda ir 2 MW.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: