Kokapstrādes uzņēmumā “AVOTI’’ atklāts saules enerģijas parks

0

Gulbenes novadā, tika svinīgi atklāta šobrīd lielākā saules elektrostacija (SES) uzņēmuma pašpatēriņam, ko attīstījis kokapstrādes uzņēmums “AVOTI’’.

Kokapstrādes uzņēmumā “AVOTI’’ atklāts saules enerģijas parks

Kokapstrādes uzņēmumā “AVOTI’’ atklāts saules enerģijas parks (Publicitātes attēls)

11. jūnijā Lizumā, Gulbenes novadā, tika svinīgi atklāta šobrīd lielākā saules elektrostacija (SES) uzņēmuma pašpatēriņam, ko attīstījis kokapstrādes uzņēmums “AVOTI’’ un vietējā uzņēmumu grupa “AJ Power”. “Avoti SES” atklāšanas brīdī piedalījās pārstāvji no SIA “AVOTI’’, projekta attīstītāju “AJ Power” komandas, Klimata un enerģētikas ministrijas, Gulbenes novada pašvaldības, AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum”, AS “Swedbank”.

“AVOTI SES’’ kopējā platība ir vairāk nekā 10 ha, kuros izvietoti 9216 saules paneļi ar kopējo jaudu vairāk kā 5 MW. Gada laikā SES saražos vairāk nekā 5 100 MWh atjaunīgās enerģijas, kas tiks izmantota uzņēmuma AVOTI’’ ražošanas vajadzībām. Saražotā zaļā enerģija nodrošinās vairāk nekā piekto daļu (21%) no kokapstrādes uzņēmuma “AVOTI’’ elektroenerģijas patēriņa.

Esam pateicīgi mūsu sadarbības partneriem par atbalstu mērķu sasniegšanā. Saules parks ir kārtējais pierādījums, ka ejam pareizajā virzienā, realizējot ilgtspējīgus risinājumus uzņēmuma attīstībā.

SIA “AVOTI’’ valdes priekšsēdētājs Uldis Misiņš

Uzņēmums turpina ražošanas procesos ieviest zaļus un viedus risinājumus, kas ļauj samazināt ietekmi uz vidi un palielināt energoefektivitāti. Līdz ar to investīcija zaļās enerģijas ražošanā ir tikai loģisks nākamais solis.

Esam gandarīti un lepni par šo projektu, jo tas ir lielisks apliecinājums veiksmīgai sadarbībai. Šis kalpo arī kā pierādījums mūsu mērķtiecīgam darbam, jo spējam uzņēmumiem piedāvāt risinājumus, kas ļauj iesaistīties enerģētikas tirgū. Šajā projektā mums izdevies realizēt Latvijā lielāko saules enerģijas parku uzņēmuma pašpatēriņam – nozīmīgam spēlētājam kokapstrādes nozarē. Novērtējam mūsu sadarbību ar SIA “AVOTI’’, kas kā vietējais uzņēmums konkurē globālajā tirgū un kurš tagad ieguvis papildu priekšrocības, palielinot energoefektivitāti, būtiski samazinot ietekmi uz vidi un izdevumus par enerģiju.

Uzņēmumu grupas “AJ Power” vadītājs Roberts Samtiņš

Uzņēmuma “AVOTI’’ saules parka projekts pašpatēriņam realizēts ar ES Atveseļošanas fonda programmas finansējumu uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšanai, piesaistot “Attīstības finanšu institūcijas Altum” aizdevumu ar kapitāla atlaidi un AS “Swedbank” finansējumu.

“AVOTI’’ ir lielisks piemērs uzņēmuma mērķtiecīgai virzībai uz paša ražotu zaļo elektroenerģiju, samazinot tās izmaksas, uzņēmuma emisiju pēdu un stiprinot savu energoneatkarību ar pieejamajiem valsts atbalsta instrumentiem. Uzņēmuma “AVOTI’’ vērienīgajā projektā plānotais kapitāla atlaides apjoms no ES Atveseļošanas fonda resursiem ir vairāk nekā 900 tūkstoši eiro, kas ir nozīmīga investīciju projekta daļa, būtiski uzlabojot tā atmaksāšanos. Esam gandarīti sadarboties ar uzņēmumu “AVOTI’’, kas jau šodien spēj pelnīt atbildīgi, vienlaikus esot efektīvs un konkurētspējīgs.

Reinis Bērziņš, “ALTUM” valdes priekšsēdētājs

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: