Startēs pirmā elektromobilitātei veltītu pasākumu sērija “Latvijas E-auto 2024/25”

0

Lai veicinātu elektromobilitāti, atbalstītu videi draudzīgu transportu un noteiktu labākos elektroauto dažādās kategorijās, 13. – 14. maijā sāksies pirmā e-auto jomai veltītu pasākumu sērija. Tās ietvaros tiks testēti elektriskie automobiļi, izvēlēti uzvarētāji vairākās nominācijās un piešķirta sabiedrības simpātiju balva.

Genesis GV60 pie Eleport uzlādes stacijas pie SKY Berģi

Genesis GV60 pie Eleport uzlādes stacijas pie SKY Berģi (Publicitātes attēls)

Lai veicinātu elektromobilitāti, atbalstītu videi draudzīgu transportu un noteiktu labākos elektroauto dažādās kategorijās, 13. – 14. maijā sāksies pirmā e-auto jomai veltītu pasākumu sērija. Tās ietvaros tiks testēti elektriskie automobiļi, izvēlēti uzvarētāji vairākās nominācijās un piešķirta sabiedrības simpātiju balva.

Šāda pasākumu sērija, kas veltīta tieši elektromobilitātes veicināšanai un elektroauto popularizēšanai, notiks pirmo reizi. Tā sastāvēs no vairākiem posmiem – izziņošanas, testa braucieniem, simpātiju balvas noteikšanas un pasākuma plašākam sabiedrības lokam tirdzniecības centrā “Spice” un noslēguma apbalvošanas ceremonijas Rīgas Motormuzejā.

“Latvijas E-auto 2024/25” atklāšanai veltīta preses konference norisināsies 9.aprīlī, plkst.12.00 Rīgas Motormuzejā. Tajā piedalīsies Klimata un Enerģētikas ministrijas (KEM) parlamentārais sekretārs Jānis Irbe, Rīgas Domes vadības pārstāvis, CSDD valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks, Baltijas Ilgtspējīgas mobilitātes alianses pārstāvis Aivis Lonskis, kā arī žūrijas pārstāvji: “Eleport” vadītājs Kārlis Mendziņš, auto inženieris Andris Dambis un LTV žurnālists un “Tavs Auto TV” vadītājs Gusts Kikusts.

Latvijā transporta sektors ir viens no lielākajiem emisiju radītājiem, kas prasa vienlīdz lielu ieguldījumu sektora zaļināšanā. Attīstoties bateriju tehnoloģiju tirgum un elektroauto ražotāju konkurencei, elektroauto kļūst pieejamāki transportlīdzekļi mūsu vidū. Sekojot tirgus tendencēm un sabiedrības vajadzībām, ieviešam dažādus jauninājumus atbalsta programmās, lai nodrošinātu plašākas iespējas elektroauto iegādei gan mājsaimniecību un uzņēmumu, gan pašvaldību vidū. Jau šobrīd strādājam pie vienas no atbalsta programmas uzlabojumiem, lai arī daudzbērnu ģimenes saņemtu atbalstu septiņvietīgu elektroauto iegādei. Augstu novērtēju nevalstisko organizāciju, uzņēmēju un elektromobilitātes entuziastu kopīgo iniciatīvu spert soļus iepretim tīrākai un zaļākai rītdienai.

Klimata un enerģētikas ministrijas ministrs Kaspars Melnis

Pasākuma “Latvijas E-auto 2024/25” ideja dabiski izauga no raidījuma “Tavs Auto TV” sižetu sērijas par elektriskajām automašīnām. Ja pirms gadiem diviem, trim to vēl bija samērā maz, mūsdienās dažādu ražotāju piedāvājums šajā segmentā ir ļoti plašs. Šobrīd elektroauto droši var dēvēt nevis par kaprīzi vai vienkāršu vēlmi izmēģināt visu jauno, bet gan par daļu no ikdienas mobilitātes risinājumiem.

Viens no idejas autoriem, “Tavs Auto TV” galvenais redaktors un pieredzējis autožurnālists Roberts Jansons

R. Jansons, runājot par pasākuma žūriju, akcentē, ka bijusi vēlme pulcināt profesionāļus un ekspertus: “Mums ir svarīgi, lai “Latvijas E-auto 2024/25” pieteiktie auto šī pasākuma ietvaros tiktu vērtēti ne tikai pēc principa “man patīk vai man nepatīk”. Svarīgi ir gan tehniskie parametri, gan uzlādes ātrums, gan darbības diapazons, ko spēj nodrošināt šie automobiļi, gan to cena attiecībā pret ieguvumu.”

“Beidzamajā laikā strauji pieaug plašas sabiedrības interese par elektroauto, tāpēc jaunais izvērtējums daudziem varētu kalpot kā ieskats un sava veida ceļvedis arvien daudzveidīgākajā e-auto piedāvājumā,” piebilst R. Jansons, kurš pats izmēģinājis visdažādākos modeļus.

Viens no atzītākajiem elektroapgādes jomas profesionāļiem, Igaunijas elektroauto uzlādes tīkla “Eleport” vadītājs Latvijā Kārlis Mendziņš atzīst, ka pasākumu sērija noritēs ļoti piemērotā brīdī.

Šobrīd elektromobilitātes joma Latvijā atrodas pārejas posmā no agrīnajiem entuziastiem uz elektroauto kā plašas sabiedrības izvēli. Tāpēc daudziem noteikti interesēs tās norise un neapšaubāmi arī rezultāti no gluži praktiska viedokļa.

Elektroauto nozares attīstība nozīmē, ka šīs automašīnas kļūst arvien pieejamākas lietotājam – pieaug modeļu daudzveidība cenu kategorijā ap 20 000 – 25 000 eiro. Tas ir ievērojami lētāk nekā pirms dažiem gadiem. Tomēr nevaram arī rēķināties, ka e-auto cenas kļūs pavisam zemas, kaut vai ņemot vērā Eiropas Savienības drošuma prasības.

Elektroauto uzlādes tīkla “Eleport” vadītājs Latvijā Kārlis Mendziņš

Iezīmējot elektroauto uzlādes infrastruktūras attīstību, K. Mendziņš kā nozīmīgu jaunumu min iespēju jau no 13. aprīļa jaunajās uzlādes vietās par e-auto uzlādi norēķināties ne tikai ar mobilā tālruņa aplikācijas, bet arī ar bankas kartes palīdzību. “Protams, uzlādes iespējas kļūs arvien plašākas, bet Latvijā daļēji vēl vajadzīga arī valstiska stratēģija un gatavība veicināt elektromobilitāti,” piebilst K. Mendziņš.

K. Mendziņš elektromobilitātes attīstības iespējas vērtē ļoti pozitīvi, ņemot vērā arī elektroautomašīnu tirdzniecības pārstāvju interesi un gatavību piedalīties pasākumu sērijā “Latvijas E-auto 2024/25”: “Pirmie testa braucieni paredzēti vasaras sākumā, un tie jau ir pilnībā nokomplektēti.”

Viens no žūrijas locekļiem, auto inženieris un elektromobilitātes celmlauzis Andris Dambis izteicās, ka ar prieku un nepacietību gaida jauno e-auto pasākumu sēriju.

Šobrīd arī Latvijā ir pietiekami daudz elektrisko mašīnu. Redzam tās uz ielām, it īpaši Rīgas centrā. Tāpēc noteikti pienācis laiks elektriskās mašīnas savā starpā salīdzināt, apzināt to labās un varbūt arī kādas sliktās īpašības.

Auto inženieris un elektromobilitātes celmlauzis Andris Dambis

A. Dambja ieskatā Latvijā pienācis brīdis veidot novērtējumu tieši elektriskajām automašīnām, jo tās ir dažādas un ir vērts tās izmēģināt. “Tāpēc atbalstu ideju par “Latvijas E-auto 2024/2025” rīkošanu un gaidu to ar nepacietību! Man ļoti patīk šādos kopā sanākšanas pasākumos braukt ar dažādām automašīnām – tas ir ļoti interesanti, jo var īsā laikā pamanīt interesējošas rozīnītes un knifiņus, kas vienā mašīnā ir, bet citā varbūt ne. Tad var saprast ideālo komplektāciju, kādu gribētos savā mašīnā. ”

Elektroauto tiks vērtēti vairākās kategorijās, tostarp uzvarētāji cenu kategorijā līdz 50 000 eiro un cenu kategorijā virs 50 000 eiro, kā arī tiks piešķirtas balvas vairākās nominācijās – Radīts pilsētai, Ģimenes izvēle, Uzņēmēja izvēle, Biznesa klase, Skaistākais Dizains un Simpātiju balva, kuru noteiks sabiedrības balsojums.

Pasākumu sēriju “Latvijas elektroauto 2024/25” atbalsta elektromobilitātes jomā aktīvi uzņēmumi, tostarp Eleport, SEB banka, IF apdrošināšana, Kempower, Mobilly, Sixt, Goodyear, CSDD, Igates Pils, t/c Spice.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: