BMW Vision Neue Klasse: nopietns nākamais solis elektrifikācijā

0

800V arhitektūra, lielāka energoietilpība, ātrāka uzlāde, jaudīgāki un efektīvāki elektriskie motori un jauns dizains nāks ar jaunās paaudzes BMW elektroauto, kā konceptu sauc Vision Neue Klasse.

BMW Vision Neue Klasse elektroauto

BMW Vision Neue Klasse elektroauto (Ražotāja attēls)

800V arhitektūra, lielāka energoietilpība, ātrāka uzlāde, jaudīgāki un efektīvāki elektriskie motori un jauns dizains nāks ar jaunās paaudzes BMW elektroauto, kuru konceptu sauc Vision Neue Klasse.

BMW pirms nu jau vairāk nekā 10 gadiem deva vaļu saviem dizaineriem uztaisīt 2 automašīnas, kas iesāka to, ko vēlāk BMW nodēvēja par “i” divīziju, radot BMW i3 un BMW i8. i3 bija elektroauto, kas arī šodien diez gan labi kotējas par spīti tam, ka to pārstāja ražot jau pirms kāda laika. BMW i8 bija vairāk kā “halo” spraudņa hibrīda sporta mašīna. Abi tika taisīti uz sev īpaši paredzētām platformām. i3 pieprasījums gadu no gada turpināja augt un noslēdzot ražošanu uz ceļa bija nonākuši ceturtdaļmiljons šo kompakto hečbeku ar paaugstināto sēdpozīciju. Autoapskatnieki abas mašīnas slavēja un inženieri apbrīnoja to, cik pārdomāts bija i3.

BMW Vision Neue Klasse X prototips (Ražotāja attēls)
BMW Vision Neue Klasse X prototips (Ražotāja attēls)

Tomēr BMW izvēlējās visu to aizmirst un taisīja savus elektroauto no jauna, tiem dalot ražošanas līniju ar iekšdedzīšiem, kas, protams, nozīmēja kompromisus. Lai arī cik glauni vai jaudīgi modeļi netiktu ražoti, tieši tās labās lietas, kuras varēja izcelt BMW starp visiem pārējiem elektroauto ražotājiem, kas piemita i3, netika pārnestas uz jaunajiem modeļiem.

To visu sola mainīt jaunā BMW platforma, kas paredzēta tikai elektroauto – BMW Vision Neue Klasse un BMW Vision Neue Klasse X. Ar burtu X, protams, apzīmē krosoveru platformu, bet būsim godīgi, atšķirības abām būs nenozīmīgas. Šī jaunā cilvēku pārvietošanas rīku platforma sola būt bez kompromisiem. Sestās paaudzes eDrive piedziņa nodrošina par 30% lielāku energoietilpību (var tālāk aizbraukt ar vienu uzlādi), par 30% ātrāku uzlādi un par 25% lielāku efektivitāti (mazāks patēriņš = var tālāk aizbraukt ar vienu uzlādi).

BMW Vision Neue Klasse prototips (Ražotāja attēls)
BMW Vision Neue Klasse prototips (Ražotāja attēls)

Ar jauno platformu attiecīgi tika atrādīti jaunie konceptmodeļi – jaunais i3 un jaunais iX3. Protams, vārdos nenosaukti, bet nevienu jau nepiemānīs. Abi izmēros atbilst tiem modeļiem, kam nākamgad jāatrādās. Un, jā, aizmirstam par kompakto hečbeku i3 un sveicinam sedanu i3.

Jaunā i3 dizaineris neslēpa, ka ļoti iedvesmojies no BMW E30, kas viņam reiz piederējis. Līdz ar to nav arī pārsteigums par nosaukumu Vision Neue Klasse, kas atdzīvina “jaunās klases” nosaukumu, ko BMW pēdējo reizi izmantoja 1960. gados, atsaucoties arī šādi uz E30.

BMW Vision Neue Klasse X prototips (Ražotāja attēls)
BMW Vision Neue Klasse X prototips (Ražotāja attēls)

BMW Vision Neue Klasse kopējā iespaidā dominē lielas virsmas un skaidras līnijas. Liekas interesanti, ka X ir atpakaļ normāla izmēra nāsis (iX var elsot citur), bet sedanam vispār to nav. Uzkrītoša ir jaunā priekšējo lukturu koncepcija un netipiski priekš BMW – gaismas pielieti saloni.

Iekšpusē Vision Neue Klasse piedāvā skārienjutīgu multimediju un milzīgu HUD, kas aizņem visu vējstikla platumu, kā arī vairākiem videi draudzīgiem materiāliem, kas tiek izmantoti visā salonā. BMW apgalvo, ka ne pilītes naftas nebūs izmantots salona apdarei. P.S., Bilde zemāk ir no BMW preses relīzes. Ekrāns nav koriģēts.

BMW Vision Neue Klasse salons
BMW Vision Neue Klasse X salons (Ražotāja attēls)

Par tehniskajiem rādītājiem vēl pāragri runāt, jo BMW ar tiem nedalījās, bet minēja, ka ir 800V arhitektūra un un 30% ātrāka lādēšana, kas nozīmē, ka 300 km varētu uzlādēt aptuveni 10 minūšu laikā. Un ņemot vērā, ka BMW savos kompromisa modeļos nevarēja efektivitāti prioritizēt, ir prieks redzēt, ka elektroauto veltīta platforma piedāvā par 25% augstāku efektivitāti. Ja tas izrādīsies patiesi, tad viņi sāks nopietni konkurēt ar Tesla šajā jautājumā.

Tagad ir laiks izteikt jums savu viedokli komentāros – vai jaunais dizains ir acīm tīkams?

BMW Vision Neue Klasse
BMW Vision Neue Klasse (Ražotāja attēls)

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: