Lietuva EV subsīdija

Lietuva atjauno elektroauto subsīdijas – 5’000 € apmērā

Lietuvas valdības apstiprinātajā Klimata pārmaiņu programmas tāmē ir paredzētas ilgtspējīgas subsīdijas 161,6 miljonu eiro apmērā. Iedzīvotājiem, kuri nolems iegādāties elektroauto, būs pieejamas subsīdijas 5’000 € apmērā.

Mērķis ir mudināt cilvēkus izvēlēties mazāk piesārņojošus mobilitātes līdzekļus. 2020. gadā, kad bija stājās spēkā pirmā subsīdiju kārta, šo iespēju izmantoja vairāk nekā 650 iedzīvotāji. Izmantojot subsīdijas, tika iegādāti 161 jauni un 489 lietoti elektroauto. No tiem, apmēram 20% pieteicās papildus atbalstam 1’000 € apmērā, norakstot veco automašīnu.

Lietuvas Vides ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi apstiprināšanai grozījumu projektu vides ministra rīkojumā “Par kompensācijas pabalstu apraksta apstiprināšanu klimata pārmaiņu programmas pasākumam“ elektrisko transportlīdzekļu iegādes veicināšana fiziskām personām, kas nosaka kompensācijas maksājumu piešķiršanas kārtību.

Tieši tāpat kā iepriekš paredzētā subsīdijas summa vienai fiziskai personai par iegādāto lietoto elektromobili ir 2’000 €, par iegādāto jauno elektromobili – 4’000 €. Iznīcinot veco transportlīdzekli, tiek izmaksāta papildu kompensācija 1’000 € apmērā.

Uzlādēts viedoklis

Kamēr leti domā, kāpēc un vai atbalstīt transportlīdzekļus, kas nerada izmešus, leiši to dara jau otro gadu. Šāda shēma ir ļoti saprātīga, it īpaši tamdēļ, ka tā palīdz arī noņemt vecos transportlīdzekļus nost no ceļa. Tikmēr mums vienīgais ieplānotais atbalsts šobrīd ir gāzmobiļiem… Lai pārliecinātos par to efektīgumu, iedrošinu visus gribētājus pa taisno elpot to, kas nāk no izpūtēja.

Kārlis Mendziņš
5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Lietuva atjauno elektroauto subsīdijas - 5'000 € apmērā 1