Lietuvā elektroauto pircēji saņems 4’000 € subsīdiju

2

Kopš pagājušās nedēļas Lietuvā ir pieejamas subsīdijas jaunu un lietotu elektroauto iegādei – attiecīgi 4’000 un 2’000 € apmērā. Valsts atbalsts paredzēts līdz nākamā gada februārim.

nauda

nauda

Kopš pagājušās nedēļas Lietuvā ir pieejamas subsīdijas jaunu un lietotu elektroauto iegādei – attiecīgi 4’000 un 2’000 € apmērā. Valsts atbalsts paredzēts līdz nākamā gada februārim.

Sākot ar 20. aprīli Lietuvā ir pieejams atbalsts jaunu un lietotu elektroauto iegādei. Iegādājoties jaunu elektroauto, valsts dos 4’000 € atbalstu, bet, iegādājoties lietotu, var tikt pie 2’000 € liela atbalsta. Ja vēl pierāda, ka jaunā auto iegādes dēļ tika norakstīts cits, tad var iegūt vēl papildus 1’000 €.

Kopumā projektam ir paredzēti 5 miljoni €, kurus paredz izmantot 1’250 jaunu vai 2’500 lietotu elektroauto (M1 klases) iegādei. Naudu šim projektam pārvalda Lietuvas Republikas Vides ministrija, un to “izdala” Vides projektu vadības aģentūra (APVA). Pieteikumi elektroniskā formātā tiek pieņemti no 2020. g. 20. aprīļa līdz 2021. gada 1. februārim. Programmai pieteikties var tikai bezizmešu automašīnas. Sīkāka informācija apva.lt.

Šis pasākums ir paredzēts tikai privātpersonām, bet klīst baumas, ka ar laiku to varētu paplašināt un iekļaut arī juridiskās personas.

2020. g. 1. aprīlī Lietuvā bija reģistrētas 1’624 elektriskās automašīnas. Šo projektu noslēdzot, tiek prognozēts, ka to skaits vairāk kā dubultosies. Izteikti plašāks apraksts (lietuviešu valodā) atrodams šeit.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
2 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Krotow
06/05/2020 18:09

Cik saprotu, ar šo tiek mēģināts piespiest pilsētu iedzīvotājus (cik nu viņu Lietuvā ir) pāriet uz cilvēku pārvietojamiem koferīšiem ar nekādu nobraukumu no 1 uzlādes. Saņemt atlaidi parastā Golfa nomaiņai pret ID.3 joprojām nespīd.

2
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: