Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Dancer elektriskie autobusi. Ražoti Lietuvā.

Klaipēdā sāk kursēt Lietuvā taisīti elektriskie autobusi

2020. gada 14. aprīlis

Pēc Lieldienu brīvdienām pa Klaipēdas ielām sāks maršrutēt divi elektriskie autobusi. Dancer autobusi ir izstrādāti sadarbojoties Lietuvas-Vācijas uzņēmumiem ar Klaipēdas universitāti.

Autobusus pilsētas pašvaldība iegādājās no publisko autobusu uzņēmuma saskaņā ar ES direktīvām un Lietuvas valdības Nacionālo gaisa piesārņojuma samazināšanas shēmu, ziņo lrt.lt.

Šis projekts ieies Klaipēdas vēsturē. Vērienīgais Dancer autobusu projekts apvienoja plašu Klaipēdas talantu klāstu no transporta, biznesa un sabiedriskā sektora, kā arī no Klaipēdas universitātes.

Klaipēdas mērs Vytautas Grubliauskas

Dancer spēj pārvadāt līdz 93 pasažieriem, tajā ir 32 sēdvietas un paredzēta vieta vienam invalīdam. Autobusa korpuss ir izgatavots no kompozītmateriāliem, kuros ietilpst pārstrādātas PET pudeles.

Kā norāda Vėjo Projektai (Vēja projekti) uzņēmums, kas ir Lietuvas-Vācijas kopuzņēmums, kas izstrādā arī elektriskos transportus, elektrība Dancer autobusiem tiks iegādāta tikai no vēja ģeneratoru parkiem.

Vīzija par Klaipēdā ražotu, pilsētai cienīgu elektrisko autobusu sākumā varēja šķist tāla, taču mēs esam liecinieki tam, ka tas šodien kļūst par realitāti. Esmu pārliecināts, ka tas ir tikai sākums, jo Klaipēdas ražotie autobusi reklamēs mūsu pilsētu ārpus Lietuvas.

Klaipēdas mērs Vytautas Grubliauskas

Klaipēdas pilsētā izstrādāta 500 kW jaudīga pantogrāfa uzlādes infrastruktūra. Uzlāde tiek veikta mazāk nekā 10 minūtēs, lai pilsētas ielās Dancer autobusi varētu darboties bez pārtraukuma.

Dancer bieži salīdzina ar Tesla. Abi uzņēmumi izstrādā transportlīdzekļus no jauna, kas ļauj atklāt jaunas tehniskās iespējas. Starp citu, Dancer var uzlādēt 2 reizes ātrāk nekā Tesla, tomēr mūsu autobuss patērē tikai 3 reizes vairāk enerģijas nekā Tesla, pārvadājot 20 reizes vairāk cilvēku. Es uzskatu, ka videi draudzīgie Dancer autobusi Klaipēdas ielās ir būtisks sasniegums. Es novēlu sev, kā arī ražotājiem, zinātniekiem, Klaipēdas autobusu firmai un pilsētas pašvaldībai sasniegt vēl vairāk.

Alvydas Naujėkas, uzņēmuma Vėjo Projektai izpilddirektors

Autobusi sāks maršrutēt pēc Lieldienu brīvdienām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Klaipēdā sāk kursēt Lietuvā taisīti elektriskie autobusi 9
Pieraksties
Paziņojums no
guest
6 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
6
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: