Lietuva EV subsīdija

Lietuva sešos gados plāno elektroauto uzlādes staciju skaitu palielināt 15 reizes

Lietuvas Satiksmes ministrs Marjus Skuodis paziņojis, ka Lietuva nākamajos sešos gados ir gatava palielināt elektrisko automobiļu uzlādes staciju skaitu 15 reizes.

Lietuvas valdības prognozes liecina, ka elektrisko automobiļu skaits valstī līdz 2030.gadam palielināsies līdz 230 000 un plānots izveidot 60 000 uzlādes staciju, ziņo LETA.

Nākamajos trīs gados vien, līdz 2024.gada beigām, mēs plānojam palielināt pilnībā vai daļēji publiski pieejamu elektrisko automobiļu uzlādes staciju skaitu 11 reizes, bet līdz 2027.gadam to palielināt vairāk nekā 15 reizes. Mēs vēlamies nodrošināt, ka elektrisko automobiļu izmantošanu neierobežo infrastruktūras trūkums.

Lietuvas enerģētikas ministrs Daiņus Kreivis

Lietuvas enerģētikas ministrs Daiņus Kreivis norāda, ka Enerģētikas un Satiksmes ministrijas, kā arī Lietuvas elektropārvades tīklu operators “Litgrid” šobrīd veic četru posmu pētījumu, kas kalpos par pamatu stratēģiskam plānam, kas vēlāk tiks attīstīts par rīcības plānu.

Skuodis pavēstīja, ka Lietuvas valdība plāno atvēlēt 70 miljonus eiro no Eiropa Savienības finansējuma, lai līdz 2027.gadam uzstādītu elektrisko automobiļu uzlādes stacijas.

Šobrīd Lietuvā ir aptuveni 360 elektroauto uzlādes stacijas un 6440 reģistrētas elektriskās automašīnas.

  Brauciens uz Vāciju ar elektroauto Hyundai Kona Electric

Uzlādēts viedoklis

Šeit ir jāņem vērā, ka ar uzlādes staciju tiek domātas ne tikai ātrās uzlādes stacijas. Piemēram, Rīgā pie IKEA skaitītos 8 uzlādes stacijas. Lietuvā ir aptuveni 2x vairāk mašīnu, tad varam sagaidīt, ka Latvija sekos, bet ar attiecīgi 2x mazāku statistiku.

Lietuva sešos gados plāno elektroauto uzlādes staciju skaitu palielināt 15 reizes 1
5 1 balsojums
Raksta novērtējums