Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Lietuvas elektroauto stāvvietas zīme

Lietuvā tiks uzstādītas 100 elektroauto uzlādes stacijas

2019. gada 5. augusts

Izlīguma līguma ietvaros starp Enerģētikas Ministriju un Vācijas uzņēmumu Danpower uzņēmums nodrošinās 100 bezmaksas elektrisko transportlīdzekļu uzlādes stacijas. Par šo staciju uzstādīšanu rūpēsies Satiksmes Ministrija.

Tas palīdzēs izveidot ērtu un plaši pieejamu elektrisko uzlādes staciju tīklu. Lai veicinātu videi draudzīgu automašīnu izmantošanu, ir nepieciešama jauna infrastruktūra. Lietuvai ir jāpaātrina tīra transporta izmantošana, lai sasniegtu enerģētiskās neatkarības stratēģijas mērķus, izpildītu Lietuvas saistības Eiropai un, pats galvenais, lai nodrošinātu veselīgu vidi mums visiem.

Enerģētikas ministrs Žygimantas Vaičiūnas

Plānots, ka 6 mēnešu laikā 100 elektrisko transportlīdzekļu uzlādes stacijas tiks nodotas Satiksmes Ministrijai, kas ir atbildīga par ceļu infrastruktūras uzlabošanu.

Ministrija izsludinās publisku konkursu uzlādes staciju tīkla operatora izvēlei, kurā arī lems par uzlādes staciju vietām pilsētās. Vietu izvēle notiks konsultējoties ar pašvaldībām.

Uzlādes vietām būs jābūt atvērtām un pieejamām visiem, kas vēlas uzlādēties. Stacijas tiks ražotas Lietuvā un to piegādātājs būs “Elinta charge”. To jauda būs 22 kW (165 km/h priekš Nissan Leaf).

Vispārējais miera līgums starp Enerģētikas ministriju un vācu uzņēmumu Danpower tika parakstīts un stājās spēkā 2018. gadā. 8. maijā. Ar to tiek noslēgts gadu ilgs tiesas process. Saskaņā ar miera līgumu vācu uzņēmums plāno investēt 100 elektrisko automašīnu uzlādes stacijās Lietuvā.

Avots: elv.lt

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Lietuvā tiks uzstādītas 100 elektroauto uzlādes stacijas 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 KOMENTĀRS
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: