Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Exchange Miniwiz

Veikals, kurā norēķinās ar atkritumiem

2019. gada 6. augusts

Sardīnijā ir atvērts mirkļa veikals, kurā var iegādāties izstrādājumus no pārstrādātiem atkritumiem. Norēķināties šajā veikalā var tikai un vienīgi ar nodotajiem atkritumiem.

Itālijas salā Sardīnijā ir pop-up veikals Miniwiz Exchange, kurā pircēji var saņemt sev vēlamos produktus tikai tad, ja viņi nodod plastikāta produktus atkārtotai pārstrādāšanai. Veikals naudu nepieņem.

Porto Cervo pilsētas veikalā pārdod preces, kas izgatavotas no veikalā ziedotajiem materiāliem – plastmasas pudeles, līdzņemšanas kafijas tases un iepirkuma maisus. Par nodoto tiek saņemti kredīta punkti, par kuriem var iegādāties jauni radītas flīzes, lampu abražūrus un citus dizaina elementus.

Miniwiz izejmateriāli
Miniwiz izejmateriāli. Avots: miniwiz.com

Miniwitz Trashlab, kuras mērķis ir parādīt atkritumu atkārtotas izmantošanas iespējas, iepriekš bija redzams Londonas dizaina festivālā, Milānas dizaina nedēļā un Tibetā. Veikals ir aprīkots ar Miniwiz Trashpresso mašīnu un Robin.

Trashpresso ir pārstrādes mašīna, kas tīra un žāvē atkritumus pirms pārstrādājamā materiāla sasmalcināšanas mazās pārslās (izejmateriālā). Robin ir automāts, kas šķiro atkritumus pa veidiem. Izmantojot Robin aplikāciju, lietotājs var krāt punktus, kurus var izmantot veikalā.

Jaunie produkti tiek veidoti uzkarsējot plastmasas izstrādājumus attiecīgajā temperatūrā un presējot iegūto masu attiecīgajā formā. Viss process no PET pudelēm līdz dizaina elementam norit piecas minūtes.

Miniwiz Hops Chairs
Miniwiz Hops Chairs. Avots: miniwiz.com

Veikalā var apskatīt produktus, kādus ir iespējams veidot, izmantojot šīs ierīces. Veikala centrā gozējas mēbeļu priekšmeti, kas veidoti no atkritumiem. Veikala darbinieki velkā mēteļus, kas veidoti no atkritumiem.

Katrs produkts [veikalā], kuram jūs pieskaraties, katrs tekstilizstrādājums, kuru jūs jūtat, tika pārstrādāts no vienreiz lietojamiem iepakojuma atkritumiem, ko jūs iepriekš patērējāt. Viss veikals ir piepildīts ar stāstiem par cilvēku izdomu, izmantojot tehnoloģijas, lai apturētu ķīmisko un plastmasas piesārņojumu mūsu vidē.

Miniwiz

Miniwiz dibinātājs Artūrs Huangs [Arthur Huang] šogad Milānas dizaina nedēļas laikā apgalvoja, ka bioplastmasa varētu būt tikpat kaitīga videi kā tā, kas izgatavota no fosilā kurināmā, ja ne vēl vairāk. Visizplatītākā bioplastmasas forma ir polilaktīnskābe (PLA). Kad bioplastmasa, kas izgatavota no PLA, sadalās, tas pazemina augsnes pH līmeni, padarot to skābāku, kas var ietekmēt apkārtējo ekosistēmu.

Bioplastmasas pārstrāde ir labāks risinājums par tās sadalīšanos, tomēr patiesā problēma ir vienreiz lietojamā plastmasa.

Avots: dezeen.com

Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Veikals, kurā norēķinās ar atkritumiem 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no