Lindstrom servisa centrā Piņķos uzstādīta 245 kW SES

0

Uz servisa centra jumta Piņķos 2000 m2 platībā ir uzstādīti 655 saules paneļi ar kopējo jaudu 245 kW, kas ik gadu saražos ap 226 620 kWh zaļās elektroenerģijas.

Lindstrow SES

Lindstrow SES (Publicitātes foto)

Turpinot uzsākto zaļo kursu, tekstila nomas uzņēmums “Lindstrom” sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu “AJ Power” noslēguši darbu pie saules paneļu parka realizācijas. Uz servisa centra jumta Piņķos 2000 m2 platībā ir uzstādīti 655 saules paneļi ar kopējo jaudu 245 kW, kas ik gadu saražos ap 226 620 kWh zaļās elektroenerģijas.

“Lindstrom” servisa centrā Piņķos, kur norisinās ar darba vidi saistītā tekstila tīrīšanas procesi, saules paneļu sistēma turpmāk sniegs iespēju pašiem saražot līdz 30% no gada kopējā elektroenerģijas patēriņa. Projekta investīcijas sasniedz 260 000 eiro.

Turpmāk, izmantojot saules elektrostacijas (SES) saražoto zaļo elektroenerģiju, atmosfērā gadā nonāks par 68,57 tonnu mazāk CO2 emisiju* ‒ tas ir līdzvērtīgi 3117 iestādītiem kokiem. Ar šo investīciju saules enerģijā “Lindstrom Latvija” kļūst par pirmo no “Lindstrom” grupas uzņēmumiem, kas realizējis šāda apjoma saules paneļu parku Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā.

Šis ir ilgtspējīgu lēmumu laiks. Ar šo projektu mēs ne tikai palielināsim uzņēmuma enerģijas efektivitāti un ietaupīsim līdz pat 120’000 eiro gadā, bet arī veicināsim atbildīgu uzņēmējdarbību. Strādāt zaļāk un nodrošināt ilgtspējīgus pakalpojumus ir “Lindstrom” misija.

“Lindstrom” vadītājs Latvijā Ivars Šmits

Uzņēmums turpina procesos ieviest zaļus un viedus risinājumus, kas ļauj palielināt energoefektivitāti, samazināt izdevumus par enerģiju un būtiski samazināt ietekmi uz vidi. Līdz ar to investīcija zaļās enerģijas ražošanā ir tikai loģisks nākamais solis.

Uzņēmumu ilgtspējīga rīcība šobrīd ir standarts, ko pieprasa ne tikai darbinieki, bet visa sabiedrība kopumā. Nākotnē ieguvēji būs tie uzņēmumi, kuri jau šobrīd attīsta un pārveido savus procesus atbilstoši jaunākajām tendencēm. Šo projektu īpaši novērtējam, jo “AJ Power” un “Lindstrom” savā darbībā vieno misija – palīdzēt uzņēmumiem iesaistīties aprites ekonomikā, kas ir svarīgi ne tikai valsts, bet arī reģiona līmenī.

Enerģētikas uzņēmumu grupas “AJ Power” vadītājs Roberts Samtiņš

SIA “Lindstrom” ir veiksmīgs piemērs tam, kā uzņēmumi, izmantojot pieejamos valsts atbalsta instrumentus, var mazināt negatīvo ietekmi uz vidi un nostiprināt savu energoneatkarību. Saules elektrostaciju uzstādīšana pašpatēriņa nodrošināšanai ir tikai viens no pasākumiem, kuram atbalstu var saņemt energoefektivitātes programmas ietvaros. Aicinām uzņēmējus iepazīties ar programmas iespējām Altum mājaslapā, saplānot veicamos pasākumus un līdz 19. jūlijam pieteikties programmas 2. kārtas atlasē.

Līga Mellēna, ALTUM Uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītāja

Uzņēmuma “Lindstrom” saules paneļu parka projekts finansēts no Atveseļošanas fonda uzņēmumu energoefektivitātes programmas, un tā kapitāla atlaide ir 96,6 tūkstoši eiro.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: