"M.P. Socks" saules paneļi

“M.P. Socks” uzstādījis lielāko saules paneļu parku Zemgalē

Š.g. maijā pabeigts darbs pie lielākā saules parka Zemgalē. Projekta ietvaros uzņēmumam SIA “M.P. Socks” uz zemes un jumta uzstādīti 708 saules paneļi, ar kopējo sistēmas jaudu 262 kW. Saules paneļi gada laikā saražos 258 000 kWh zaļās elektroenerģijas, kas ir ~ 32% no ražotnes gada kopējā elektroenerģijas patēriņa.

Dāņu uzņēmums “M.P. Socks” specializējas augstākās kvalitātes zeķu un zeķubikšu ražošanā. 2009. gadā “M.P. Socks” uzsāka savas ražotnes pārcelšanu no Dānijas uz Smārdes pagasta Durbi, radot vairāk nekā 80 jaunu darba vietu. Ražotnē ir 160 pilnībā automātiskas adīšanas iekārtas, kas katru gadu saražo 6 miljonus zeķu pārus un zeķubikšu. Gandrīz visa no Latvijā saražotās produkcijas tiek eksportēta.

"M.P. Socks" saules paneļi

Mūsu prioritāte vienmēr ir bijusi procesu optimizācija ar mērķi pēc iespējas mazināt ražošanas procesa ietekmi uz vidi un CO2 izmešu daudzumu. Uzņēmums ir apņēmības pilns līdz 2030. gadam sasniegt CO2 neitralitāti un uzstādītais saules parks ir viens solis tuvāk tam, lai sasniegtu šo mērķi.

Inta Jasoviča, SIA „M.P. Socks” vadītāja Latvijā

Nākamo 10 gadu laikā “M.P. Socks” ietaupīs 239 000 EUR elektroenerģijas izmaksās un atmosfērā nenonāks 729,6 tonnas CO2 izmešu.

Mēs esam gandarīti, ka varam sadarboties un piedāvāt rentablus risinājumus klientiem,  kuriem tāpat kā mums, ir svarīga vides aizsardzība. Šis projekts ir vēl viens piemērs pozitīvām pārmaiņām Latvijas uzņēmējdarbībā, kur priekšzīmi rāda Ziemeļvalstu uzņēmumi. Mēs priecājamies, ka mums ir iespēja turpināt īstenot sava uzņēmuma misiju – sniegt uzņēmumiem pieejamus risinājumus, kā iesaistīties aprites ekonomikā un palīdzēt saviem klientiem ieviest efektīvu resursu izmantošanas principus.

Roberts Samtiņš, “AJ Power” uzņēmumu grupas vadītājs
"M.P. Socks" saules paneļi

Projekta ietvaros uzstādītā saules paneļu sistēma uzņēmumam atmaksāsies 7 gadu laikā. Pateicoties uzstādītajiem saules paneļiem, uzņēmums gada laikā elektroenerģijas izmaksās ietaupīs vairāk nekā 23 900 EUR. Turklāt parkam nav nepieciešami papildu ieguldījumi un tā uzturēšanas izmaksas praktiski nav.

Esmu gandarīts, ka dāņu uzņēmums “M.P. Socks”iegulda saules enerģijā. Dānija ir piemērs tam, kā ir iespējams attīstīt atjaunīgo energoresursu projektus un veicināt  saules un vēja enerģijas efektīvu izmantošanu. Atjaunīgie energoresursi ir ļoti konkurētspējīgi salīdzinājumā ar tradicionālajiem enerģijas resursiem, piemēram, saules enerģijas izmantošana elektroenerģijas ieguvē ražošanas procesu nodrošināšanai ir lieliska iespēja uzņēmumiem.

Flemings Stenders (Flemming Stender), Dānijas vēstnieks Latvijā
balsojumi
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
“M.P. Socks” uzstādījis lielāko saules paneļu parku Zemgalē 3